Angle down Atgal

Lietuvai – sidabro medalis bei kelialapis į pasaulio čempionatą Meksikoje

Šių metų vasario 28 d. – kovo 1 dienomis Vilniuje vyko pirmasis Baseball 5 Europos čempionatas. Tai nauja, pritaikyta žaidimui kiemuose, visame pasaulyje populiaraus beisbolo žaidimo versija, kuriai nereikia nei specialių aikščių, nei inventoriaus. Tereikia kamuoliuko ir 5 žaidėjų aikštelėje. Žaidimas, kuriame dominuoja žaidėjų greitis ir reakcija, yra nepaprastai judrus ir dinamiškas.

Jis tęsiasi vidutiniškai apie 30 minučių.

Dalyvauti pirmajame Europos čempionate užsiregistravo 16 beisbolo komandų. Viena iš jų – Lietuvos rinktinė. Galima pasidžiaugti, kad rinktinės vyriausiasis treneris, atvedęs Lietuvos ekipą į pergalę, – uteniškis Eimantas Žičkus. Rinktinėje kartu su sportininkais iš Vilniaus, Kauno, Radviliškio žaidė ir trys uteniškiai: Ugnė Kučinskaitė, Tomas Ramelis ir Lukas Sirgėdas. Kiti žaidėjai – Nomeda Neverauskaitė, Lukas Pupininkas ir Tomas Jankoitis (Vilnius), Aistė Vaišnoraitė (Kaunas), Vilius Paikovas (Radviliškis).

Šis energingas aštuntukas pirmajame Europos beisbolo-5 čempionate nuveikė milžinišką darbą – iškovojo sidabro medalius ir tapo Europos vicečempionais. Ne vieną staigmeną pateikę lietuviai taip pat pelnė kelialapį į šių metų pabaigoje Meksikoje vyksiantį pasaulio beisbolo-5 čempionatą. Lietuvius įveikė tik prancūzai: čempionato favoritei Prancūzijos ekipai pirmenybių finale lietuviai pralaimėjo 0:2. Užtat įveikė rusus, italus, olandus, baltarusius, rumunus, estus, šveicarus ir kitas komandas.

Pralaimėjimas prancūzams nė kiek nesumažino rinktinės žaidėjų ir trenerio džiaugsmo, nes tik pirmąsias vietas užėmusios komandos – Prancūzija ir Lietuva – pelnė kelialapius į minėtą pasaulio čempionatą Meksikoje.