Angle down Atgal

Lietuvą užgrius audra – talžys vėjas, merks lietus

Savaitei baigiantis šalyje vyraus itin permainingi orai: paskutinėmis darbo dienomis numatoma audra, vyraus itin smarkus vėjas, o savaitgalį apie save primins žiema.

Šiandien, pirmoje dienos pusėje, vietomis dar numatomi pragiedruliai, tačiau tai bus tyla prieš audrą. Antroje dienos pusėje vakarų, pietvakarių krypties vėjas stiprės vis labiau. Gūsiai sieks 16–22 metrus per sekundę, vėlai vakare gūsiai įsismarkaus iki 22–25 metrų per sekundę, o pajūrį talžys itin smarkūs gūsiai, galintys pasiekti net 25–35 metrus per sekundę. Dienos metu taip pat daug kur numatomi krituliai, vietomis gan gausūs, kai kur gali pasigirsti ir perkūnija. Vilniuje bus apie 8, Kaune apie 9 laipsnius šilumos. Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje oras šils iki 7 laipsnių.

Penktadienio naktį audringi orai tęsis ir toliau. Daug kur gūsiai sieks 20–25, pajūryje 25–32 metrus per sekundę. Daugelyje vietovių nuvilnis lietus, temperatūra svyruos tarp 2–5 laipsnių šilumos. Dieną laikysis 15–22 metrų per sekundę gūsiai, vyraus permainingas debesuotumas ir trumpalaikis lietus. Vilniuje ir Kaune oras šils iki 7 laipsnių. Šiauliuose bus apie 5, Panevėžyje ir Klaipėdoje apie 6 laipsnius šilumos. Vakare vėjas jau turėtų nurimti visiškai, tuo metu temperatūra sparčiai kris.

Šeštadienį sulauksime žiemą primenančių permainų. Antroje nakties pusėje šalį pasieks šaltesni orai, numatomi mišrūs krituliai, pasisuks žvarbus šiaurės vakarų krypties vėjas. Temperatūra svyruos nuo –4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Ryto metu daug kur bus slidu. Dieną debesys praretės, tačiau dar daug kur iškris šlapdriba ar net sniegas. Šiluma bus kukli, o dar labiau žvarbti privers gūsingas šiaurės vakarų krypties vėjas. Vilniuje ir Klaipėdoje oras tešils iki 2, Kaune iki 3 laipsnių. Šiauliuose bus apie nulį, Panevėžyje apie 1 laipsnį šilumos.

Sekmadienio naktis bus giedra ir šalta, temperatūra kris iki –7–0 laipsnių šalčio. Dienos metu numatomi pragiedruliai. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje ir Panevėžyje oras šils iki 4, Šiauliuose iki 3 laipsnių. Kaune ir Klaipėdoje bus apie 5 laipsnius šilumos.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, pirmadienio naktį šaltukas jau bus gerokai mažesnis, temperatūra vietomis kris tik vos žemiau nulio. Dieną oras sparčiai šils, temperatūra svyruos tarp 5–9 laipsnių šilumos. Po pietų išaugs debesuotumas, numatomas lietus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite