Angle down Atgal

Lietuva pirmauja Europos Sąjungoje pagal užsikrėtimų skaičių

Lietuva ir toliau išlieka pirma Europos Sąjungoje (ES) pagal naujų COVID-19 atvejų rodiklį, tačiau viena pozicija pasislinko žemiau pagal mirtis ir šiuo metu užima trečią vietą, rodo naujausi Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenys.

Remiantis ketvirtadienį paskelbtais duomenimis, per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje teko 795,5 COVID-19 atvejo ir tai buvo aukščiausias rodiklis tarp ES šalių.

Antra yra Estija su beveik 659 užsikrėtimais 100 tūkst. gyventojų, trečioji – Rumunija su maždaug 632 užsikrėtimais 100 tūkst. gyventojų.

Pagal mirčių, tenkančių milijonui gyventojų per 14 dienų rodiklį, Lietuva yra trečioji su beveik 100 mirčių. Pirmoji pagal mirtis – Bulgarija, kur milijonui gyventojų teko 145 mirtys, antroji – Rumunija, kur milijonui gyventojų teko 108 mirtys.

Lenkijoje pagal naujus atvejus 100 tūkst. gyventojų yra geriausia situacija tarp ES ir Europos ekonominės erdvės šalių, o mažiausi mirštamumo rodikliai tarp šių šalių buvo Islandijoje ir Lichtenšteine – jie siekė nulį.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite