Angle down Atgal

Lietuva „Oskarams“ atrinko dokumentinį filmą „Laiko tiltai“

Lietuva į prestižinį JAV kino apdovanojimų konkursą siunčia dokumentinį filmą „Laiko tiltai“.

Šį lietuvių režisieriaus Audriaus Stonio ir latvių režisierės Kristinės Briedės kūrinį atrinko JAV Kino meno ir mokslo akademijos patvirtinta nacionalinė komisija, pranešė Lietuvos kino centras.

Dokumentinį filmą Lietuva „Oskaro“ apdovanojimui nominavo antrus metus iš eilės, jis gali dalyvauti dviejose kategorijose: geriausio tarptautinio ir dokumentinio filmų nominacijose.

Šiemet komisija Lietuvoje iš viso vertino penkis filmus, tai iki šiol didžiausias filmų kandidatų skaičius.

Dėl teisės kandidatuoti į prestižinį apdovanojimą geriausio tarptautinio filmo kategorijoje A. Stonio ir K. Briedės „Laiko tiltai“ varžėsi su Marijos Kavtaradzės režisuotu filmu „Išgyventi vasarą“, Raimundo Banionio „Purpuriniu rūku“, Tomo Vengrio „Gimtine“ ir naujausiu Igno Jonyno darbu „Nematoma“.

Anot pranešimo, „Laiko tilų“ pasaulinė filmo premjera įvyko pernai liepą vykusiame Karlovi Varų kino festivalyje, konkursinėje dokumentinių filmų programoje. Populiariausiame Čekijos internetiniame žinių portale „Novinky“ filmas pateko į dešimties geriausių Karlovi Varų festivalio filmų sąrašą, o Šanchajaus tarptautiniame A klasės festivalyje pelnė pagrindinį festivalio apdovanojimą „Auksinę taurę“ už geriausią dokumentinį filmą.

„Laiko tiltai“ pasakoja apie Baltijos šalių dokumentalistų kūrybą. Tai kinematografinis esė, dialogas tarp kelių kino kartų arba nutiestas tiltas tarp praeities ir dabarties. Režisierius A. Stonys yra sakęs, kad šis filmas, tai meilės laiškas jo mokytojams – dokumentinio kino kūrėjams, iš kurių tiesiogiai ar netiesiogiai, jis mokėsi kino kalbos.

JAV kino meno ir mokslo akademijos „Oskaro“ premijų įteikimo 92-oji ceremonija vyks 2020 metų vasario 25 dieną.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite