Angle down Atgal

„Lietuva mūsų širdyse, šypsena vaiko veide“

Tautinis ugdymas - tai kasdienė vertybė, kaip mokymas mylėti artimą ar būti geresniems. Tautos kultūrinės tradicijos perduodamas dalykas. Ir žinant tai, jog ikimokykliniame amžiuje įgytos patirtys reikšmingos, Marijampolės lopšelio- darželio „Rūta“ bendruomenė stengiasi sudaryti sąlygas perimti tradicijas vaikams priimtinais būdais. Juk vaikai dar tik pradeda kūrybingą pažintį su Valstybe, jos tradicijomis ir pilietiškumu.

Vasario 16-oji – tai šventė, simbolizuojanti tautos stiprybę, dvasią, viltį, meilę savo Tėvynei. O lopšelio - darželio ugdytiniai šią šventę vadina Lietuvos Gimtadieniu. Vaikai įvykius geriausiai prisimena ir supranta tada, kai patys prisideda prie renginio ruošimo ir aktyviai jame dalyvauja. Visą savaitę grupėse vyko pokalbiai, diskusijos, buvo žaidžiami žaidimai, kuriami meniniai darbai apie mylimą gimtinę Lietuvą, valstybės simbolius. Vaikai gaminosi trispalvius papuošalus, kuriais puošėsi ne tik patys, bet ir dovanojo juos bendruomenės nariams bei svečiams. Vyko gražiausio lietuviško žodžio rinkimai. Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Draugystės filiale pristatyta kūrybinių darbelių ir piešinių parodą „Mūsų mažoj širdelėj – daug meilės žemelei“.

„Aitvarų“ grupės mokytojos savo ugdytiniams surengė edukacinę popietę „Piešiu Lietuvą“ ir tapė trispalves ant marškinėlių, kuriais vilkėjo šventės dieną. Na ir kaip dera, gimtadienį šventė su pačių gamintu tortu Lietuvai.

Priešmokyklinio ugdymo „Smalsučių“ ir „Pelėdžiukų“ grupių mokytojos tikėdamos, jog ugdytiniai ilgai prisimins tai kas svarbu surengė prasmingą rytmetį „Lietuva mūsų širdyse, šypsena vaiko veide“, skirtą tautos istorijai įprasminti. Salėje darželio ugdytiniai drauge giedojo Lietuvos himną, dainavo, šoko, deklamavo eiles Lietuvai. Atvykę svečiai iš Trečiojo amžiaus universiteto pasako mažiesiems apie Lietuvos praeitį bei dainavo patriotines dainas.

Marijampolės „Rūtos“ darželyje buvo jauku, gera ir šviesu nuo ryškių mūsų valstybės vėliavos spalvų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite