Angle down Atgal

Lieknumas gali būti įgimtas: mokslininkai rado su juo siejamą geną

Pavydite draugėms, kurios atrodo amžinai lieknos, kad ir kiek daug valgytų? Vienas neseniai atliktas tyrimas gali padėti paaiškinti jų lieknumą.

„Visi mes pažįstame tokių žmonių: jie sudaro maždaug vieną procentą visos populiacijos, – sako Josefas Penningeris, Britų Kolumbijos universiteto medicininės genetikos departamento profesorius bei Gyvybės mokslų instituto direktorius. – Jie gali valgyti ką panorėję ir būti sveiki. Jie daug suvalgo, beveik nesportuoja, bet tiesiog nepriauga svorio.“

Mokslininkai išanalizavo 47 102 žmonių klinikinius duomenis bei DNR pavyzdžius. Tyrimo imtis buvo 20-44 metų amžiaus asmenys, kurie buvo „sveikai liekni“ arba „normalaus svorio“. Tyrėjai atskleidė, jog lieknų asmenų taip vadinamas ALK genas turi tam tikrų genetinių variacijų. Nors pats genas yra siejamas su įvairiomis vėžio mutacijomis, šis naujausias tyrimas galimai rodo, kad jis yra susijęs ir su kūno atsparumu nutukimui.

Mokslininkų komanda taip pat padarė išvadą, kad laboratorinės pelės su ištrintu ALK genu turėjo mažesnį bendrą kūno svorį ir riebalų kiekį nei kontrolės grupėje buvusios pelės, nepaisant panašios mitybos ir aktyvumo lygio.

J. Penningeris kelia hipotezę, kad ateityje galėtų atsirasti su šiuo genu siejama terapija, padėsianti kovoti su nutukimu. Jo teigimu, tai reali galimybė, kadangi ALK inhibitoriai jau yra naudojami vėžio gydyme. Tačiau reiktų atlikti papildomų tyrimų bei išsiaiškinti, ar tie inhibitoriai gali būti naudojami ir nutukimui gydyti.

Kadangi tyrėjai naudojo biobankų duomenis, tai apsunkina ir duomenų palyginimą, kadangi biobankai neturi vieno universalaus duomenų rinkimo standarto, skelbiama išplatintame pranešime. Komandos teigimu, tyrimo išvadas dar reikia patvirtinti atliekant metaanalizę.

Pagal Fox News

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite