Angle down Atgal

Lentos eksterjero apdailai – didžiausia nauda ir privalumai

Fasadų ir namų eksterjerų apdailai jau daugybę šimtmečių naudojama mediena. Tačiau lauko dailylentės yra bene populiariausias sprendimas šiuo metu, kurį renkasi nuosavus namus, sodybas ar papildomus statinius statantys žmonės.

Estetika, kuri artima natūraliai gamtai, praktiškumas bei patraukli kaina yra bene pagrindinės priežastys, kodėl lentos naudojamos eksterjero apdailai. Kad ir kaip ten bebūtų – apžvelkime šio sprendimo privalumus iš arčiau bei su jais susipažinkime.

Medinės lentos – bene pats populiariausias eksterjero apdailos sprendimas pasaulykje

Nuo Skandinavijos iki Karpatų, nuo Japonijos iki Kanados – medinės lentos yra bene populiariausias sprendimas eksterjero (fasadų) apdailai. Kone kiekviena tauta ir kultūra turi savo tradicijas, kokį medį renkasi ir kaip jį apdirba prieš papuošdami juo namus.

Tiesa, daug kur mediena naudojama ir namų viduje. Šiuolaikiniame pasaulyje mediena yra vienas iš nedaugelio apdailos sprendimų ir statybinių medžiagų, kurios dailylentės leidžia siekti nūdienai aktualaus, nulinių emisijų (ang. Carbon zero) tikslo.

Svarbu paminėti, kad tokios lentos statiniui suteikia natūralumo ir jaukumo. Jie itin tinka kaimo arba miškingose vietovėse, kur medinis statinys atrodo it namuose. Ypač lengva medinukus arba medžio akcentą turinčius statinius priderinti prie aplinkos šalia vandens. Nenuostabu, kad itin daug kaimo turizmo sodybų ir rezidencijų ant ežero kranto arba namelių kalnuose puošiami būtent medžio lentomis.

Praktinė nauda

Klijuoti skydai ar bet kurios, pvz., maumedžio dailylentės yra ne tik unikalus būdas dekoruoti fasadą. Tai taip pat yra medžiagos su didžiuliu potencialu bei praktine nauda.

Mediena yra ganėtinai lengva, tačiau patvari statybinė medžiaga. Ji, skirtingai nei dauguma kitų, suderina estetiką su funkcionalumu.

Medieną lengva apdirbti, todėl galima konstruoti, keisti ir remontuoti įvairias statinio dalis ar ištisus statinius. Įvairios medienos apdirbimo technologijos net ir ganėtinai pigią ir ekonominės klasės žaliavą gali paversti ganėtinai ilgaamže.

Net ir vienas didžiausių medienos minusų – degumas gali būti prislopintas. Gamykliniai arba specialūs ugniai atsparūs lakai ir kitos liepsnoms atsparios medžiagos mažina medienos lentų degumą.

Negana to, tiek terasinės lentos, naudojamos išorėje, tiek viduje pritaikomos grindinės lentos gali sulaukti paviršiaus apdirbimo tam, kad įgautų norimą įvaizdį ar tekstūrą bei įgytų papildomą apsaugą nuo aplinkos poveikio.

Mediena yra vienas labiausiai laikui nepavaldžių dekoravimo sprendimų, kadangi jis brėžia ribą tarp modernumo ir klasikos. Dėl to medieną galima rinktis naujos statybos namams arba renovuojamiems objektams.

Be to, esant galimybėms ir norams, medines dailylentes galima sumontuoti ir patiems.

Nauda gamtai ir estetikai

Maumedis, eglė, pušis – spygliuočių mediena vis dažniau atsiranda statybų procesuose. Medienos naudojimas statybose ir apdailoje iš tiesų gali būti naudingas gamtai. Tai įmanoma dėl to, kadangi mediena, panaudota statybose, gali sugerti anglį ir mažinti CO2 kiekį atmosferoje, taip prisidėdama prie vietinio ir pasaulinio klimato gerinimo.

Mediena yra atsinaujinantis resursas, o kertamiems miškams keliami reikalavimai būti atsodintiems, todėl iš atsakingo tiekėjo pirkdami medieną jūs skatinate tvarią miškininkystę ir natūralios gamtos puoselėjimą.

Na, o iš estetinės pusės reikia vėl nepraleisti progos paminėti natūralaus medienos ryšio su gamta. Medis turi unikalią išvaizdą ir tekstūrą, dėl ko jį mėgsta ne tik dekoratoriai, bet ir vartotojai bei namų savininkai. Na, o, jeigu išvaizda atgyveno arba nusibodo, ją visada galima atšviežinti ar pakeisti.

 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite