Angle down Atgal

Lenkija įvedė naujus suvaržymus dėl pandemijos

Lenkija nuo gruodžio 15 dienos ribos žmonių, galinčių būti bažnyčiose, restoranuose ir teatruose, skaičių, be to, nuo kovo 1-osios skiepai nuo COVID-19 šalyje bus privalomi sveikatos apsaugos darbuotojams, mokytojams bei kariškiams.

„Negalime sakyti, kad epidemijos grėsmė mažėja“, – antradienį sakė sveikatos apsaugos ministras Adamas Niedzielskis (Adamas Nedzelskis). Jo ministerija anksčiau pranešė, kad per praėjusią parą šalyje užregistruoti 19 366 nauji užsikrėtimo pandeminiu koronavirusu atvejai ir 504 mirties nuo COVID-19 atvejai.

„Padėtis kelia nerimą“, – sakė A. Niedzielskis.

Ministras paskelbė, kad viešose vietose, kur dabar leidžiama užpildyti 50 proc. vietų, bus galima užpildyti tik 30 proc. vietų.

Šis limitas nebus taikomas pasiskiepijusiems asmenims, bet jei limitas bus viršijamas, organizatoriai privalės paprašius įrodyti, kad patikrino dalyvių vakcinacijos statusą, nurodė vyriausybė.

Nuo gruodžio 15-osios žmonės, atskrendantys į Lenkiją iš už Šengeno erdvės ribų, turės pateikti neigiamą ne anksčiau kaip 24 val. prieš sienos kirtimą atlikto testo atsakymą.

Tarp kitų priemonių yra nuotolinis mokyklų darbas kelios dienos prieš Kalėdas ir kelios dienos po jų. Tai reiškia, kad moksleiviai mokyklų nelankys nuo gruodžio 20-osios iki sausio 9-osios.

Viešajame transporte keleiviai galės užimti tik 75 proc. vietų, o naktiniai klubai bus uždaryti.

Lenkijos dešiniojo sparno vyriausybė iki šiol labai atsargiai kalbėdavo apie skiepų „pasus“ ir privalomą skiepijimą kaip kitose Europos šalyse.

38 mln. gyventojų turinčioje Lenkijoje daug žmonių vis dar nenori skiepytis; visą vakcinavimo kursą yra baigę tik maždaug 54 proc. populiacijos. Tai vienas mažiausių skaičių Europos Sąjungoje.

Dauguma opozicijos ragina vyriausybę įvesti griežtesnius suvaržymus. Aljansas „Kairė“ (Lewica) siūlo padaryti skiepus nuo COVID-19 privalomus visiems suaugusiems Lenkijos gyventojams.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite