Angle down Atgal

Muitininkai Lazdijų rajono pelkėje aptiko kilnojamą kontrabandos sandėlį

Antradienį, kovo 3 d., Lazdijų rajone Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai pelkėje aptiko gerai užmaskuotą automobilio priekabą, kurioje rastas 42 tūkst. eurų cigarečių kontrabandos krovinys. Įvykio vietoje buvo sulaikyti šio kilnojamo rūkalų sandėlio patikrinti atėjęs ūkininkas ir jo sūnus, kurių žemėje ir stovėjo priekaba.

Turėdami informacijos apie Lazdijų rajono Lazdijų kaimo apylinkėse galimai sandėliuojamus nelegalius rūkalus, MKT pareigūnai antradienį, apie 15 val. patikrino ūkininkui I. B. priklausantį žemės sklypą. Sunkiai prieinamoje, pelkėtoje vietovėje buvo rasta gerai užmaskuota (uždengta maskuojamu tentu) priekaba, kurioje rasta 11 750 pakelių įvairių rūšių baltarusiškų cigarečių – „Fest“, „Credo“, „Minsk“, „NZ“ ir kt. (iš viso 11 rūšių). Rūkalai buvo supakuoti juodo polietileno maišuose, cigarečių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 42 tūkst. eurų.

Ten pat buvo sulaikytas ir sklypo šeimininkas I. B. su sūnumi A. B. MKT pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis, tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Vakar abu sulaikytieji po apklausos buvo paleisti, skyrus kardomąją priemonę – rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

Muitinės kriminalistų žiniomis priekaba buvo savotišku „kilnojamu kontrabandos sandėliu“ į kurį kontrabandos gabentojai suveždavo nelegalias cigaretes. Čia jos buvo paskirstomos ir perparduodamos.

Šiuo metu Baltarusijoje cigarečių (Fest, NZ Gold, Minsk) pakelis kainuoja apie 50 – 60 eurocentų, kai Lietuos juodojoje rinkoje jų kaina siekia maždaug po 1,4 – 1,6 Eur.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite