Angle down Atgal

Lazdijų krašte iškilo paminklas Dzūkijos partizanui Pranui Ribinskui-Varguoliui

Ročkių kaime, Seirijų seniūnijoje, šalia Trakiškės miško, iškilmingai atidengtas paminklas Dzūkijos karšto partizanui, kovojusiam ir žuvusiam kovų už Lietuvos nepriklausomybę sūkuryje, Pranui Ribinskui-Varguoliui.

Iškilmingą renginį vedusi Lazdijų rajono savivaldybės Darbo grupės laisvės kovoms įamžinti narė ir  aktyvi rajono visuomenininkė Nijolė Lepeškienė dėkojo Lazdijų rajono savivaldybei, skyrusiai lėšas kilnios idėjos – priminti ateities kartoms skaudų Lietuvos istorijos tarpsnį – įgyvendinimui. Nuoširdžius padėko žodžius skyrė ir Prano Ribinsko-Varguolio vaikaičiui, Lazdijų rajono Sausio 13-osios Gynėjų draugijos vadovui Valdui Ribinskui už iniciatyvą pagerbti iškilaus partizano atminimą bei visokeriopą pagalbą renkant dokumentus, užrašant prisiminimus apie šį kovotoją. Taip pat – paminklo autoriui Juozui Varneliui.

Paminklo atidengimo ceremonija pradėta Lietuvos valstybės himnu. 

Paminklą pašventino Seirijų ir Krikštonių parapijų klebonas kanauninkas Vytautas Prajara.

Nijolė Lepeškienė pristatė Prano Ribinsko-Varguolio biografiją, papasakojo, kaip gimė idėja pastatyti jam paminklą, kaip nuoširdžiai ją parėmė ir vietą savo žemės sklype sutiko skirti Ročkių kaimo gyventoja, kuri, deja,  šios iškilmingos dienos nebesulaukė.  

Prisiminimais apie savo dėdę, tragišką jo šeimos, kuri už tai, kad sūnus išėjo partizanauti, tapo Dainavos apygardos skyriaus vadu, dalijosi  Valdas Ribinskas.

Iškilmių dalyviai paminklo papėdėje padėjo gėles ir uždegė atminimo žvakeles.

Partizanų sukurtas dainas atliko  Alytaus politinių kalinių ir tremtinių choras „Atmintis“, partizanų eiles apie nelengvą kovotojų dalią, apie meilę ir ištikimybę tėvynei Lietuvai skaitė Nijolė Lepeškienė.

Paminklo atidengimo ceremonijoje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariai, Alytaus Putinų ir Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijų jaunieji šauliai bei šių ugdymo įstaigų vadovai ir darbuotojai.

Tai jau antrasis paminklas Dzūkijos karšto partizanams, pastatytas per dvejus rajono savivaldybės tarybos, vadovaujamos merės Ausmos Miškinienės, darbo metus. Pernai paminklas didvyriškai žuvusiai žymiai Dzūkijos krašto dukrai Elzei Aravičiūtei atidengtas Žališkės kaime.  

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite