Angle down Atgal

Lazdijai šauniai šventė Užgavėnes

Tradicinėmis Užgavėnių dainomis, trankiais rateliais ir linksmais žaidimais, skambančiais Nepriklausomybės aikštėje, Lazdijų gyventojai vijo žiemą ir kvietė pavasarį. Kartu su gausiai susirinkusia miesto bendruomene, jaunimu, rateliuose sukosi ir rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė, palinkėjusi visiems prisiminti senuosius lietuvių papročius – šią dieną linksmai švęsti, sočiai valgyti ir siausti iki panakčių.

Susirinkusiuosius šokti ir dainuoti ragino gausus persirengėlių būrys – vengrai, daktarai ir čigonai, čigonaitės, gervė, giltinės ir velniai. Pagal tai, kaip meistriškai jie publiką linksmino, buvo galima įtarti, jog tai – Lazdijų kultūros centro darbuotojai, kurie visą šį linksmumą lazdijiečiams ir organizavo.

Užgavėnių papročių mokėsi ir patys mažiausieji – darželinukai, kartu su auklėtojomis atvykę į šventę. Na, ir žinoma, vaišės – riebūs blynai ir saldi arbata...Kepėjai prie įspūdingo dydžio keptuvės vos spėjo suktis – norėjo visus svečius pagerbti ir pavaišinti.

Taigi Lazdijai šauniai pasilinksmino – išvijo žiemą, sudrebino ir pažadino žemę. O tie, kas prie pečiaus pasiliko arba dėl nesibaigiančių darbų į šventė neatėjo, tesigaili – sakoma, kad tokie per visus metus jų taip ir nepabaigs...

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite