Angle down Atgal

Lapkričio 30-oji: vardadieniai, astrologija

Lapkričio 30-oji – Mažosios Lietuvos prisijungimo prie Didžiosios Lietuvos akto diena. Šv. Andriejus, saulės grįžtuvių laukimo pradžia.

Vadovaudamasi Tautų apsisprendimo teise 1918 metų lapkričio 30 dieną Mažosios Lietuvos tautinė taryba pasirašė dokumentą dėl Mažosios Lietuvos priglaudimo prie Didžiosios Lietuvos. Dokumentas buvo pasirašytas ir paskelbtas Tilžėje, nuo šio miesto ir gavęs Tilžės akto vardą. Tilžės aktą pasirašė 24 įvairių politinių nusistatymų Mažosios Lietuvos šviesuoliai.

Nuo seno šią dieną lietuviai švęsdavo pirmąją žiemos šventę ir pradėdavo laukti Saulės sugrįžtuvių. Ši naktis buvo laikoma ypatinga, pranašiška. Tikėta, kad merginos šią dieną gali susapnuoti savo būsimą vyrą. Į Lietuvą atėjus krikščionybei, ši diena sutapatinta su šv. Andriejaus varduvėmis, tačiau senoviniai lietuvių burtai šios šventės metu dar ilgai išliko.

Lapkričio trisdešimtoji, antradienis – 334-oji metų diena (antroji 48-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 31 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Andrė, Andrėja, Andriejus, Andrius, Andrys, Dovainė, Saugarda, Saugardas, Saugardė, Saugina, Sauginas, Sauginė, Saugirdas, Saugirdė;

rytoj: Baltenė, Baltenis, Balys, Butigeidas, Eligas, Eligijus, Nata, Natalė, Natalija, Natalis, Natas, Natė;

poryt: Aura, Aurelija, Aurė, Aurėja, Milkanta, Milkantas, Minkinta, Milkintas, Milmantas, Milmantė, Paulina, Svirgailas, Svirgailė, Svirganta, Svirgauda, Svirgaudas, Svirgaudė, Svirgeda, Svirgedas, Vėjūnas, Viviana.

*************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.14, leidžiasi 15.59. Dienos ilgumas – 07.45.

Šiandien – penktoji Mėnulio delčios diena.

Saulė Šaulio ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Šykštumas kilnus tik eikvojant laiką“ (Seneka).

***************

Astrologinė prognozė lapkričio 30-ajai, antradieniui

AVINAS. Svarbu rasti kompromisą, tarpusavio supratimą, bendraujant su oponentais, konkurentais. Diskutuodami remkitės patikrinta informacija, o ne simpatijomis ir antipatijomis.

JAUTIS. Turėsite ką veikti, jeigu ieškote darbo, siekiate pripažinimo arba kažkur vykstate su tikslu pataisyti sveikatą. Įmanoma, kad susižavėsite, įsimylėsite arba jus viliote vilios romantiški santykiai, potyriai.

DVYNIAI. Palanku stiprinti draugystės ryšius, realizuoti kūrybinius gebėjimus, išbandyti save scenoje. Jausite, kad auga jūsų populiarumas. Tik neapsigaukite – oponentai nesnaudžia.

VĖŽYS. Šiandien bendravimą šiek tiek ribokite, kad pailsėtumėte nuo šurmulio bei svetimų problemų. Pravartu pagal savo skonį bei galimybes susitvarkyti namus, paeksperimentuoti virtuvėje.

LIŪTAS. Šiandieniai pokalbiai gali suteikti naudos. Jūsų dėmesio pageidaus ir artimi žmonės, ir draugai. Diena gana palanki reikalams, susijusiems su prekyba, komercija, reklama, mokslu, įvairia komunikacija.

MERGELĖ. Galbūt gausite pasiūlymą, susijusį su verslu, nekilnojamuoju turtu, kūrybiniu projektu. Tam tikra prasme nebe taip neramiai žvelgsite į ateitį. Jus gali vilioti romantiškai nusiteikęs gerbėjas.

SVARSTYKLĖS. Asmeniniams poreikiams, pomėgiams skirsite nemažai dėmesio. Tačiau ir darbai neturėtų nukentėti. Kitų dėmesys, pripažinimas, ūgtelėjusi energija skatins jūsų aktyvumą.

SKORPIONAS. Šiandien neblogai seksis su labdara, medicina, menu, mistika susiję reikalai. Kitokiai veiklai stigs energijos ir racionalumo. Jeigu įmanoma, leiskite sau atsipalaiduoti, pafantazuoti.

ŠAULYS. Intriguojamo pasiūlymo, komplimentų galite tikėtis iš draugiško asmens. Gali būti, kad tarpininkaujant draugams kažkokie jums svarbūs santykiai vėl atsinaujins, įsitrauksite į kolektyvinę veiklą ar pan.

OŽIARAGIS. Profesiniai, finansiniai pokyčiai gali nulemti tolesnę jūsų veiklą. Pasistenkite ne tik naudotis geromis progomis bei įtakingų asmenų palankumu, o ir patys būti naudingi. Nevenkite prisiimti atsakomybės, jeigu siekiate karjeros, statuso.

VANDENIS. Palanku kelti kvalifikaciją, megzti ryšius su užsieniečiais, kompetentingais specialistais, užsiimančiais jus dominančia veikla. Noras padaryti įspūdį tikriausiai bus išpildytas.

ŽUVYS. Yra vilties, kad palankiai spręsis reikalas, susijęs su pinigais, turtu. Ramybę gali drumsti šeimos problemos, meilės abejonės, tačiau yra vilties, kad jas pavyks išsklaidyti.                                 

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite