Angle down Atgal

Lapkričio 23-ioji: vardadieniai, astrologija

Lapkričio 23-ioji – Lietuvos kariuomenės diena. Šv. Klemenso, Žvejų globėjo, diena.

1918 metų vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną – sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas.

Pasak istorikų, Lietuvos kariuomenė buvo kuriama labai sunkiomis sąlygomis, nes 1918 metų pabaigoje po Pirmojo pasaulinio karo iš Lietuvos traukėsi vokiečių kariuomenė ir jos pėdomis žygiavo Raudonoji armija.

Pirmieji Lietuvos kariuomenę organizuoti ėmėsi lietuviai karininkai, grįžę iš Rusijos. Mat dar 1917 metais Rusijos lietuvių karių iniciatyva buvo sukurta Lietuvių karininkų sąjunga. Buvo sukurti atskiri dariniai: pusantro tūkstančio karių lietuvių batalionas Vitebske, atsargos batalionas Smolenske, lietuvių batalionas Rovno mieste, Vytauto Didžiojo batalionas Sibire ir kitokie dariniai. Tačiau Karininkų sąjunga ir dariniai buvo priversti išsiskirstyti po Spalio revoliucijos.

Jau 1918 metais naujos kariuomenės laukė pirmasis išbandymas – iki 1920 metų trukusios Lietuvos laisvės kovos su rusų bolševikais, bermontininkais ir lenkais.

Popiežius Klemensas (Clemens Alexandrinus), vėliau paskelbtas šventuoju, gyveno apie 150 – apie 215 a. po Kr. Spėjama, kad jis gimė Atėnuose, o iki krikšto jo vardas buvo Titas Flavijus. Nuo 190-ųjų Aleksandrijoje jis klausė katechetų vadovo Panteno krikščioniškojo mokslo. Po šio mirties tapo katechetų mokyklos vadovu. Pirmieji krikščionių skelbėjai neigiamai žiūrėjo į literatūrinę veiklą, buvo nusistatę prieš pagoniškąjį senovės graikų mokslą ir filosofiją. Klemensas pirmasis ragino skelbti krikščionybę raštu, o tikėjimą pagrįsti mokslu ir filosofija.

Lapkričio dvidešimt trečioji, antradienis – 327-oji metų diena (antroji 47-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 38 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Adelė, Doviltas, Klemensas, Liubartas;

rytoj: Gerardas, Gedkantas, Largas, Legailas, Legailė, Legaudas, Mantvina, Mantvinas, Mantvinė, Žybantas, Žybartas, Žybartė;

poryt: Germilė, Jaukanta, Jaukantas, Jaukantė, Jaumantas, Jaumantė, Katarina, Katrė, Katryna, Kotrė, Kotryna, Santautas, Santautė, Sanvyda, Sanvydas, Sanvydė, Trynė.

***************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.02, leidžiasi 16.07. Dienos ilgumas – 08.05.

Šiandien – šeštoji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Šaulio ženkle.

***************

Protingos mintys:

„Kartais gėda draudžia tai, ko nedraudžia įstatymai“ (Seneka).

***************

Astrologinė prognozė lapkričio 23-iajai, antradieniui

AVINAS. Užplūs prieštaringos mintys bei nuotaikos. Būsite linkę daug dirbti, kad negalvotumėte apie asmenines problemas. Gali pavykti papildomai užsidirbti arba susidoroti su kai kuriais šeiminiais rūpesčiais.

JAUTIS. Šiandien puikiai susivoksite situacijose, gebėsite susitarti dėl aktualių jums dalykų. Visgi turėkite omenyje, kad tarpusavio susitarimai jus nejuokais įpareigos.

DVYNIAI. Aktyviai bendrausite ir tvarkysite su verslu ar nuosavybe susijusius reikalus. Pasirūpinkite garantijomis skolindami pinigus. Ir nesistebėkite, jeigu tą patį darys dalykiškas žmogus, su kuriuo turite finansinių, komercinių reikalų.

VĖŽYS. Norėsis aktyviau veikti profesijos srityje, versle, gauti daugiau erdvės saviraiškai. Tačiau teks paisyti kitų žmonių interesų bei norų, paisyti tam tikro eiliškumo ir taisyklių.

LIŪTAS. Jums norėsis atsipalaiduoti, nieko neveikti arba imtis nevisiškai legalių reikalų. Būtų gerai, kad šiandien galėtumėte išvengti viešo dėmesio ir aktyvios veiklos. Saugokite dokumentus, raktus.

MERGELĖ. Ši diena turėtų būti gana įdomi. Galite užmegzti reikšmingą pažintį, sulaukti reikalingos pagalbos arba padrąsinimų. Regis, taps lengviau dirbti, bendrauti ir kreipti reikalus norima linkme.

SVARSTYKLĖS. Būsite gana praktiški, organizuoti, bet tuo pačiu stengsitės aprėpti ir gauti daugiau nei įmanoma. Galite sulaukti siūlymo keisti darbo vietą ar imtis papildomo darbo.

SKORPIONAS. Galite sulaukti žinių, susijusių su finansinėmis, teisinėmis, švietimo perspektyvomis ar pan. Galbūt leisitės kelionėn arba priimsite svečius iš užsienio. Pagalbos galite tikėtis iš specialistų.

ŠAULYS. Būsite nusiteikę kiek paišlaidauti galvodami apie savo ir artimųjų poreikius. Įvertinkite, ko iš tikrųjų reikia, o ko tiesiog nori jūsų akys. Susidėliokite prioritetus.

OŽIARAGIS. Būsite gana įsitempę, stengsitės kontroliuoti situaciją ir kitus žmones. Tikriausiai bus sunku riboti savo interesus, prisitaikyti, nusileisti. Visgi gebėsite tinkamai kalbėti ir ieškoti sprendimo.

VANDENIS. Darbo turėsite tiek, kad galbūt plūksitės iki vėlyvo vakaro. Kita vertus, tai gali pakenkti sveikatai. Nepersitempkite, nes visų pinigų per dieną neuždirbsite. Sveikata brangesnė už viską.

ŽUVYS. Tikriausiai šiandien panorėsite išbandyti savo jėgas ir išmonę. Viskas bus gerai, jeigu nepritrūks supratingumo, noro išgirsti ir suvokti kitų žmonių, ypač vaikų, jausmus, mintis.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite