Angle down Atgal

Lapkričio 23-ioji: vardadieniai, astrologija

Lapkričio 23-ioji – Lietuvos kariuomenės diena. Šv. Klemenso, Žvejų globėjo, diena.

1918 metų vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną – sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas.

Pasak istorikų, Lietuvos kariuomenė buvo kuriama labai sunkiomis sąlygomis, nes 1918 metų pabaigoje po Pirmojo pasaulinio karo iš Lietuvos traukėsi vokiečių kariuomenė ir jos pėdomis žygiavo Raudonoji armija.

Pirmieji Lietuvos kariuomenę organizuoti ėmėsi lietuviai karininkai, grįžę iš Rusijos. Mat dar 1917 metais Rusijos lietuvių karių iniciatyva buvo sukurta Lietuvių karininkų sąjunga. Buvo sukurti atskiri dariniai: pusantro tūkstančio karių lietuvių batalionas Vitebske, atsargos batalionas Smolenske, lietuvių batalionas Rovno mieste, Vytauto Didžiojo batalionas Sibire ir kitokie dariniai. Tačiau Karininkų sąjunga ir dariniai buvo priversti išsiskirstyti po Spalio revoliucijos.

Jau 1918 metais naujos kariuomenės laukė pirmasis išbandymas – iki 1920 metų trukusios Lietuvos laisvės kovos su rusų bolševikais, bermontininkais ir lenkais.

Popiežius Klemensas (Clemens Alexandrinus), vėliau paskelbtas šventuoju, gyveno apie 150 – apie 215 a. po Kr. Spėjama, kad jis gimė Atėnuose, o iki krikšto jo vardas buvo Titas Flavijus. Nuo 190-ųjų Aleksandrijoje jis klausė katechetų vadovo Panteno krikščioniškojo mokslo. Po šio mirties tapo katechetų mokyklos vadovu. Pirmieji krikščionių skelbėjai neigiamai žiūrėjo į literatūrinę veiklą, buvo nusistatę prieš pagoniškąjį senovės graikų mokslą ir filosofiją. Klemensas pirmasis ragino skelbti krikščionybę raštu, o tikėjimą pagrįsti mokslu ir filosofija.

Lapkričio dvidešimt trečioji, pirmadienis – 328-oji metų diena (pirmoji 48-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 38 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Adelė, Doviltas, Klemensas, Liubartas;

rytoj: Gerardas, Gedkantas, Largas, Legailas, Legailė, Legaudas, Mantvina, Mantvinas, Mantvinė, Žybantas, Žybartas, Žybartė;

poryt: Germilė, Jaukanta, Jaukantas, Jaukantė, Jaumantas, Jaumantė, Katarina, Katrė, Katryna, Kotrė, Kotryna, Santautas, Santautė, Sanvyda, Sanvydas, Sanvydė, Trynė.

***************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.04, leidžiasi 16.06. Dienos ilgumas – 08.02.

Šiandien – antroji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Šaulio ženkle.

***************

Protingos mintys:

„Kol nenustoji bandyti – dar nepralaimėjai“ (M. Ditka).

***************

Astrologinė prognozė lapkričio 23-iajai, pirmadieniui

AVINAS. Šiandieną jums seksis meninė veikla ir tai, kam reikalinga ramybė, vienatvė, susikaupimas. Slapta informacija arba gera intuicija padės išvengti nesklandumų.

JAUTIS. Visą dieną intensyviai bendrausite socialiniuose tinkluose ir kitaip. Regis, neblogai seksis organizuoti dalykinius ar kitokius pasitarimus. Turėtų pavykti užmegzti pageidaujamus ryšius, atgaivinti seną pažintį.

DVYNIAI. Kai kuriose srityse šiandien galite talentingai pasireikšti, tačiau kitose kaip tik stokosite energijos, susikaupimo, racionalumo. Venkite rizikos, svaigalų.

VĖŽYS. Regis, jus domins įvairios sąmokslo teorijos, pasaulėžiūriniai dalykai, keisčiausios žmonių nuomonės. Jeigu keliate ar gvildenate mokslinę hipotezę, turbūt rasite ypač tinkamos informacijos ta tema, tarsi pats likimas ją jums pateiktų.

LIŪTAS. Regis, teks tvarkyti reikalus, susijusius su bendrais ar svetimais pinigais, dokumentais. Labiau nei paprastai jus domins kitų žmonių psichologinės ir seksualinės problemos.

MERGELĖ. Tikėtinas įpareigojantis pokalbis su partneriu arba konkurentu. Labai svarbu išsiaiškinti kilusius nesusipratimus ir neaiškumus, nepalikti jų savieigai.

SVARSTYKLĖS. Tikėtina, kad prisigalvosite neįprastos veiklos, keisite gyvenimo būdą, išvaizdą ar pan. Jeigu sergate, pagerinti savijautą jums gali padėti protingas patarimas.

SKORPIONAS. Galite susidomėti neįprasta veikla, kūrybinės saviraiškos galimybe. Galbūt jums ką nors pasiūlys meniškos prigimties asmuo arba atkaklus gerbėjas.

ŠAULYS. Dėmesio reikalaus ir šeima, ir darbas. Neverta tikėtis, kad sugebėsite atlikti ir gauti viską, ko šiuo metu trokštate. Prioritetą teikite namams, šeimai. Galima saviizoliacija. Atsispirkite pagundai svaigintis.

OŽIARAGIS. Darbo, mokslo srityje neišvengsite rūpesčių. Regis, teks tvarkyti dokumentus, sutartis ir tuo pačiu narplioti supainiotus reikalus, ieškoti reikalingos informacijos.

VANDENIS. Šiandien daugiau dėmesio skirkite smulkmenoms ir detalėms, būkite taupūs. Regis, neaiškumai kiek išsisklaidys, o reikalai ims judėti į priekį. Saugokitės sukčių.

ŽUVYS. Galite tikėtis naudos iš konfidencialios veiklos, labdaros, o malonumo – iš flirtų. Regis iliuzijas, optimizmą žadins kūrybinis įkvėpimas arba slaptas įsimylėjimas.    

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite