Angle down Atgal

Lapkričio 21-oji: vardadieniai, astrologija

Lapkričio 21-oji – Pasaulinė sveikinimosi diena. Pasaulinė televizijos diena. Tarptautinė nerūkymo diena. Jauno vyno šventė. Pasaulinė filosofijos diena.

Pasaulinė sveikinimosi diena minima nuo 1973 metų. Ją švęsti paskatino du broliai amerikiečiai Maiklas ir Brajenas Makomakai, kovojantys prieš šaltąjį šalių karą. 1973-iųjų rudenį broliai netyčia susitiko Nebraskoje ir taip apsidžiaugė susitikimu, kad nutarė savo džiaugsmu pasidalyti su kitais. Jie išsiuntė laiškus draugams ir pažįstamiems į visus pasaulio kampelius. Jų siunčiamuose laiškuose nebuvo jokių idėjinių užuominų. Tai buvo tiesiog sveikinimai, linkėjimai ir prašymas perduoti sveikinimus dar bent 10-iai žmonių. Galiausiai jų idėją palaikė JAV ir kitos valstybės. Taigi lapkričio 21-ąją siūloma išsiųsti kuo daugiau sveikinimų visiems savo draugams ir pažįstamiems.

Kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minima Tarptautinė nerūkymo diena yra gera proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui.

Kasmet trečiąjį lapkričio ketvirtadienį visame pasaulyje švenčiama Jauno vyno šventė. Jos ištakos – Prancūzija, Božolė regionas, kuriame gaminamas tokio paties pavadinimo vynas. Šventė Prancūzijoje pradėta švęsti nuo 1951 metų. Božolė vynas savitas tuo, kad jį gaminant sultys fermentuojasi nesuspaustų „Gamay“ vynuogių viduje ir suteikia gėrimui būdingo gėlių, aviečių, vyšnių aromato, vaisių ir prieskonių skonio bei lengvumo. Božolė vyno negalima ilgai laikyti, jį reikia išgerti per kelis mėnesius.

Trečiąjį lapkričio ketvirtadienį pasaulyje minima Filosofijos diena. Filosofija (gr. philosophia – phileo „myliu" + sophia „išmintis") – tai mokslas, tiriantis gamtos, visuomenės, mąstymo raidos dėsnius. Filosofai bando atsakyti į klausimus: kaip sukurtas pasaulis? Kokia gyvenimo prasmė? Kaip turime gyventi? ir pan. Filosofija atsirado Graikijoje apie 600 m. prieš Kristų. Iki tol į visus žmonėms rūpimus klausimus atsakydavo religijos.

Lapkričio dvidešimt pirmoji, ketvirtadienis – 325-oji metų diena (ketvirtoji 47-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 40 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Alberta, Albertas, Eibara, Eibaras, Eibarė, Eibartas, Eibutas, Eibutė, Eigarda, Eigardė, Gomantas, Gomantė, Govartas, Govartė, Honorijus, Ifigenija;

rytoj: Cilė, Cecilija, Cecilijus, Cecilius, Cilas, Cilė, Dargintė, Laimutis, Steikintas, Suvaidas, Suvaidė, Suvainas, Suvainė;

poryt: Adelė, Doviltas, Klemensas, Liubartas.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.58, leidžiasi 16.10. Dienos ilgumas – 08.12.

Šiandien – trečioji Mėnulio delčios diena.

Saulė Skorpiono ženkle.

***************

Protingos mintys:

„Kai giedi – visi girdi, kai raudi – niekas nemato“ (Lietuvių liaudies išmintis).

*****************

Astrologinė prognozė lapkričio 21-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Šiandien be didelių pastangų turėtų pavykti užbaigti seniai pradėtą darbelį, derybas. Galbūt sužinosite, kad jus priima į darbą. Jeigu aktualu, tikrinsitės sveikatą arba pasiimsite tyrimų rezultatus. Jūsų emocijas audrins aistringas gerbėjas.

JAUTIS. Šiandien būsite nusiteikę gana smagiai. Seksis vilioti priešingą lytį, bendrauti su augančia karta. Neblogai seksis tai, kas susiję su reklama, vaikais, kūrybine veikla.

DVYNIAI. Nenusivilsite, jeigu šiandieną savo energiją eikvosite šeimos, namų, gyvenamosios aplinkos labui. Nesunkiai įvesite tvarką namuose, noriai talkinsite antrajai pusei. Galite puikiai apsitvarkyti, užbaigti tai, kas jau ėmė varginti.

VĖŽYS. Lengvai judės įprasti darbai bei kontaktai, į galvą gali šauti idėjų arba sėkmingai pasinaudosite kitų suteikta informacija. Galbūt sulauksite kvietimo pasisvečiuoti.

LIŪTAS. Tikėtinos neplanuotos išlaidos arba kam nors iš artimų žmonių padėsite apsipirkti, sumokėti mokesčius ar kt. Skirsite laiko ir lėšų grožio, sveikatos atstatymui.

MERGELĖ. Nuotaika bus nepastovi, priklausysite nuo kitų žmonių. Emocinį stresą galite patirti dėl permainingų santykių su dominančiu asmeniu. Yra tikimybė, kad kils stimulas kurti verslą, įsirenginėti namus.

SVARSTYKLĖS. Slapta puoselėsite svajones, susijusias su kelione, karjera, sporto ar mokslo laimėjimais. Galite patirti tam tikrų likimo ženklų, rodančių teisingą kryptį arba perspėjančių apie klaidingą pasirinkimą. Įsiklausykite į vidinį balsą.

SKORPIONAS. Galvosite apie pramogas, žmones, kuriuos norite susitikti ir turbūt pasirodys, kad tai realu. Galite gauti pasiūlymų, dėl kurių pulsite keisti nelabai svarbius planus.

ŠAULYS. Nepasitenkinimas aplinka arba gyvenimo būdu skatins sekti kitų pavyzdžiu. Tik nebūkite savanaudiški, skirkite dėmesio artimiems žmonėms, sutuoktiniui, antraip galite išprovokuoti santykių krizę.

OŽIARAGIS. Šiandien būsite veiklūs, energingi. Padaugės kontaktų su valdininkais, švietimo srities veikėjais arba temos suksis apie mokslo klausimus, studijas, karjerą. Iš nepažįstamo asmens galite sulaukti dėmesio.

VANDENIS. Jus domins įvairios nuolaidos prekėms ir paslaugoms, lizingas, draudimas. Tikriausiai sugebėsite operatyviai sutvarkyti aktualų verslo, finansinį, turtinį reikalą.

ŽUVYS. Šiandien su kaupu bus emocijų ir santykių peripetijų. Būsite nusiteikę megzti ir gaivinti pažintis, aiškintis nesusipratimus. Jeigu turite teisinių klausimų, pravartu konsultuotis. Galbūt atgausite paskolintus pinigus ar daiktą.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite