Angle down Atgal

Lapkričio 14-oji: vardadieniai, astrologija

Lapkričio 14-oji – Pasaulinė diabeto diena. Karaliaus Mindaugo žūties diena.

Nuo 1991 m. kasmet lapkričio 14-ąją minima Pasaulinė diabeto diena. Ši diena yra kanadiečio Frederiko Bantingo gimtadienis. Jis kartu su Džonu Makleodu atrado būdą insulinui gaminti. F. Bantingą ieškoti vaistų nuo diabeto paskatino jo vaikystės draugo mirtis nuo šios ligos. 1922 m. F. Bantingas pirmą kartą išgelbėjo diabetu sergantį 14-metį, suleisdamas jam insulino. 1923 m. jam už tai suteikta Nobelio premija. Pasaulinė diabeto diena minima, siekiant kontroliuoti cukrinio diabeto plitimą pasaulyje, diegti prevencines programas įvairiose pasaulio šalyse.

Vyrauja įvairių nuomonių dėl Mindaugo veiksmų, mat jis, siekdamas tapti valdovu, nužudė daug savo giminaičių. Tačiau manoma, kad jei jis nebūtų suvienijęs lietuvių, juos būtų visiškai užgrobęs vokiečių ordinas. Deja, dėl tokių veiksmų Mindaugas įsigijo daug priešų. 1263 m. Mindaugą ir du jo sūnus Ruklį ir Rupeikį nužudė susimokę Mindaugo sesers vyras Treniota ir Daumantas. Dar viena priežastis, paskatinusi Daumantą imtis žmogžudystės – Mindaugas po savo pirmosios žmonos mirties per jos laidotuves jėga pasiliko jos seserį, kuri buvo ištekėjusi už Daumanto. Taigi Daumantas keršijo ir už pagrobtą savo žmoną.

Lapkričio keturioliktoji, sekmadienis – 318-oji metų diena (paskutinė 45-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 47 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Adeodadas, Emilas, Emilė, Emilija, Emilijona, Emilijonas, Emilis, Judita, Rama, Ramantas, Ramantė, Ramvydas, Ramvydė, Ramė, Ramys, Ramotas, Saulenė;

rytoj: Alberta, Albertas, Albertina, Leopolda, Leopoldas, Lygeda, Lygedas, Lygirda, Lygirdas, Lygirdė, Žadvilas, Žadvilė, Žadvydas, Žadvydė;

poryt: Edmundas, Gerdvilė, Gertrūda, Margarita, Vaišvydas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.45, leidžiasi 16.21. Dienos ilgumas – 08.36.

Šiandien – ketvirtoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Skorpiono ženkle.

***************

Protingos mintys:

„Mylėti – reiškia norėti kitam to, ką laikai gėrybe; be to, norėti ne savo labui, o to, kurį myli, ir stengtis pagal išgales suteikti jam tą gėrybę“ (Aristotelis).

****************

Astrologinė prognozė lapkričio 14-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Būtų gerai, kad kokybiškai pailsėtumėte. Tačiau jei užsiimate kūrybine ar dvasine veikla, turbūt džiaugsitės rezultatais. Nesistenkite nudirbti visų buitinių darbų.

JAUTIS. Šiandien jums rūpės draugai, kolektyvinės pramogos ir užsiėmimai. Bet koks darbas bei veiklos geriau seksis su draugiška komanda nei pavieniui. Norėsis ne tiek pasyvaus atsipalaidavimo, kiek bendravimo ir dalijimosi.

DVYNIAI. Būsite nusiteikę diskutuoti apie globalines problemas, politiką. Tikriausiai ginčysitės su aplinkiniais. Nepasiduokite ambicijoms. Verčiau pasidžiaukite tuo, ką turite.

VĖŽYS. Šiandien galbūt ir niekur neišvyksite, tačiau tokį ūpą tikrai pajusite. Norėsis ištrūkti iš kasdieninės aplinkos arba internetu pabendrauti su žmonėmis iš toli, paklajoti po nematytas vietas.

LIŪTAS. Augs noras pasirodyti turtingiems ar ypatingiems kai kurių pažįstamų, draugų akyse. Būsite linkę ne pagal išgales išlaidauti, tenkinti savo ir kitų įnorius. Nepersistenkite vaikydamiesi abejotinos šlovės ar lengvabūdiškų nuotykių.

MERGELĖ. Šiandien seksis tuo geriau, kuo lankstesni būsite bendraudami su partneriu, artimaisiais, aplinkiniais. Geras sutarimas sąlygos ir gerą nuotaiką, ir malonų laisvalaikį.

SVARSTYKLĖS. Šiandien nuo pat ryto jau galvosite apie darbus, pareigas, naminius augintinius. Tačiau praktine veikla užsiimti gali trukdyti pablogėjusi savijauta. Dėl infekcijos, alkoholio ar netinkamų vaistų vartojimo gresia problemos.

SKORPIONAS. Ši diena jums turėtų būti nebloga. Domins įvairūs renginiai, noriai bendrausite su vaikais, gerbėjais, publika, drąsiai demonstruosite talentus. Mėginkite gludinti santykius, jeigu svarbus ryšys dabar patiria krizę.

ŠAULYS. Veikiausiai leisite laiką su šeima ar vieni savo namuose. Vertėtų pagalvoti apie artimus žmones, kuriuos metas aplankyti, parodyti dėmesį. Stenkitės išsiaiškinti nesusipratimus, o ne jų prisidaryti.

OŽIARAGIS. Gali būti, kad turite protinio darbo arba reikia rimtai pasimokyti. Jeigu iš pat ryto to imsitės pakankamai aktyviai, tai vakare jau be rūpesčių galėsite skirti laiko sau ir šeimai.

VANDENIS. Seksis tvarkyti ūkinius, buitinius reikalus, prekiauti ir apsipirkti. Tikėtinas savo materialinės padėties įvertinimas, gyvenimo sąlygų gerinimas. Regis, stengsitės pabėgti nuo minčių apie globalias problemas, politiką, darbą.

ŽUVYS. Aktyviai reikšitės tarp realių ir virtualių pažįstamų. Vieni kitus kažkuo praturtinsite, patirsite emocijų. Raskite laiko ir aplink save susitvarkyti, jei norite vakare pasijusti komfortiškiau, jaukiau.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite