Angle down Atgal

Langas į knygų pasaulį

Aktyvų mūsų gyvenimą sustabdęs karantinas dar labiau švelnėja. Nuo balandžio 27 – osios duris atvėrė bibliotekos, muziejai, galima lankytis pažintiniuose takuose.

Be abejo, duris atvėrusiose kultūros įstaigose galioja tam tikros sąlygos tiek darbuotojams, tiek lankytojams. Darbuotojai savo pareigas turi vykdyti tik būdami sveiki, todėl atvykus į darbovietę rekomenduojama matuoti kūno temperatūrą. Darbuotojai taip pat turi dėvėti asmens apsaugos priemones. Bibliotekose ir archyvuose perduodant knygas, dokumentus turės būti vengiama tiesioginio kontakto.

Bibliotekose taip pat nėra leidžiama naudotis kompiuteriais, internetu, išduoti periodinių leidinių, imti knygas iš atvirų fondų. Dažnai liečiami įrenginiai ar priemonės turi būti dezinfekuojami po kiekvieno lankytojo panaudojimo. Lankytojai į vėl atvėrusias įstaigas įleidžiami tik su veido kaukėmis, ne didesnėmis nei dviejų asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius ir giminaičius.

Tarp lankytojų ir jų grupių turi būti ne mažesni nei 2 metrų atstumai, vienam lankytojui turėtų būti skiriamas ne mažesnis nei 10 kv. metrų plotas. Įstaigos taip pat turės užtikrinti sąlygas tinkamai rankų higienai ir dezinfekcijai, prie įėjimo apie tai lankytojus turėtų pasitikti informaciniai stendai. „Atspindžiai“ apsilankė Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje, pro langelį pakalbino darbuotoją Onutę Tomkuvienę.

Ji sakė, kad nors biblioteka atnaujino savo veiklą bei lankytojų aptarnavimą, šiuo karantino laikotarpiu biblioteka teiks tik knygų išdavimo paslaugą. Informacija apie paslaugų teikimą: • Lankytojai aptarnaujami bekontakčiu būdu per bibliotekos langelį nuo 10.00 iki 17.00 val. (su veido kaukėmis, papildomai rekomenduojama mūvėti pirštines).

• Knygas galima užsakyti internetu per LIBIS ir telefonais: 8 676 36106, 8 346 52467 (abonementas), 8 346 52204 (vaikų literatūros skyrius). „Rekomenduojame pirmiausia užsisakyti knygas, gauti patvirtinimą, kad jos paruoštos, ir tik tada eiti į biblioteką. Lankytojai patys rinktis knygas iš lentynų galimybės neturės“, - sakė O. Tomkuvienė. Pasak darbuotojos, nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims.

Jūsų užsakytas knygas bibliotekos darbuotojas pristatys į namus bekontakčiu būdu. „Knygas, kurias grąžinate, palikite grąžinimo įrenginyje prie bibliotekos įėjimo. Grąžintos knygos bus karantinuojamos ir dezinfekuojamos. Tikimės bibliotekos lankytojų supratingumo ir atsakingumo“, - tvrtino bibliotekininkė.

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite