Angle down Atgal

Laisvės gynėjų dienai – dvi muziejaus parodos

Sausio 13-ąją minėsime Lietuvos Nepriklausomybės gynimo trisdešimtmetį. Šia proga Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejus parengė dvi parodas.

Pirmoji – vieša paroda Marijampolės Jono Basanavičiaus aikštėje „Į LAISVĘ“. Parodoje pasakojama apie beginklius Lietuvos žmones, kurie stojo prieš sovietų armijos tankus ir šarvuočius ir negailėdami savo gyvybių apgynė trapią Lietuvos laisvę ir Nepriklausomybę. Naudojama istorinė medžiaga iš Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus rinkinių, Lietuvos valstybės naujojo archyvo, Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialo, Vandos Juknevičienės asmeninio archyvo, įvykių liudininkų bei fotografų nuotraukos. Parodą J. Basanavičiaus aikštėje galima lankyti bet kuriuo paros metu pasirinktu laiku. Parodą finanasavo Marijampolės savivaldybė.

Prisiminti sausio 13-osios įvykius galite ir neišeidami iš namų. Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejus parengė virtualią parodą „Kas kitas, jei ne aš?“, kurioje pasakojama apie Rimantą Juknevičių (1966–1991) – Laisvės ir Nepriklausomybės gynėją, marijampolietį, žuvusį prie Televizijos bokšto.
Parodą galite išvysti muziejaus puslapyje socialiniame tinkle „Facebook“ :
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=tauroapygarda&set=a.222372226091685
arba muziejaus interneto svetainėje:
https://www.marijampolesmuziejus.lt/virtualiosparodos/kas-kitas-jei-ne-as

Tad kviečiame Lietuvos Nepriklausomybės gynimo trisdešimtmetį pažymėti prasmingai aplankant abi muziejaus parodas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite