Angle down Atgal

Laiptinės remontas – pagal įstatymą ir savininkų norą

Kodėl laiptinių remonto kaina skaičiuojama pagal butų plotą, o ne jų skaičių, ir kokios galimos alternatyvos, pasakoja UAB "Šiaulių būstas" vadovė Roma Janušonienė:

– Pagal Civilinį kodeksą visi mokesčiai yra skaičiuojami pagal buto kvadratūrą. Jeigu laiptinės remontas kainuoja 1 000 Eur, paskaičiuojama 1 kv. m kaina, kuri dauginama iš konkretaus buto ploto.
Aišku, būna išimtis, jeigu 100 proc. visos laiptinės gyventojų raštiškai sutinka kainą dalinti pagal butų skaičių, o ne plotą – tada būna visiems vienodai. Bet jeigu butas yra parduodamas, o naujas savininkas pareiškia pretenziją, kodėl mokama pagal butų skaičių, o ne pagal plotą, tada visiems reikia kainą perskaičiuoti iš naujo. 
Skaičiuojant pagal buto plotą, mažesniuose butuose gyvenantiems žmonėms tektų mokėti mažiau negu didelį butą turinčiam savininkui, o jei visų sutikimu nusprendžiama skaičiuoti pagal butų skaičių, tada suma visiems padalijama lygiai, nepriklausomai nuo to, ar gyveni dideliam ar mažam bute.
Jeigu namas turi sukaupęs kaupiamųjų lėšų, jas taip pat gali skirti laiptinės remontui. Tik šios lėšos priklauso visam namui, o ne vienai laiptinei, todėl reikia atsiklausti viso namo butų savininkų. Tokiu atveju reikia gauti 51 proc. butų savininkų sutikimų. Jeigu namas yra sukaupęs pakankamai pinigų, papildomai mokėti nebereikia. Žmonės patys nusprendžia, kam tas kaupiamąsias lėšas panaudos. 

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite