Angle down Atgal

L. Matjošaitytė apie skundus rinkimų dieną: VRK sulaukė beveik pusės tūkstančio skambučių

Sekmadienį vykstančiuose Seimo rinkimuose fiksuoti rinkimų agitacijos draudimo pažeidimai, nusiskundimas, esą rinkėjams trukdoma patekti į rinkimų apylinkes, bei kad VRK trumpojo numerio operatoriams jau teko atsakyti į kone pusę tūkstančio skambučių, sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė.

„VRK šiandien gavo apie tris dešimtis įvairių pranešimų dėl galimų rinkimų įstatymo pažeidimų. Daugiausiai pranešimų gauta dėl galimos rinkimų agitacijos socialiniuose tinkluose, tarp jų ir dėl mokamų įrašų socialinių tinklų paskyrose bei įrašų uždarose (socialinių tinklų – ELTA) grupėse. Taip pat dėl dalijimosi rinkimų biuletenių nuotraukomis socialiniuose tinkluose. Gauta pranešimų dėl publikacijų elektroniniuose laikraščiuose. Tiesa, tos agitacijos yra paskelbtos iki agitacijos draudimo pradžios. Dar turime kelis pranešimus dėl išorinės politinės reklamos“, – sekmadienį vykusioje VRK spaudos konferencijoje teigė L. Matjošaitytė.

Pasak jos, būta ir „įdomesnių“ nusiskundimų.

„Pranešta, kad prie rinkimų apylinkės yra vykdomas remontas ir galimai rinkėjams yra trukdoma patekti į balsavimo patalpą. Vėliau išsiaiškinome, kad nėra trukdoma patekti“, – sakė VRK vadovė.

L. Matjošaitytės teigimu, susilaukta skundų ir dėl vykdomo balsavimo namuose.

„Taip pat gavome pranešimų, kad rinkimų komisijų nariai, kuomet buvo vykdomas balsavimas namuose, atvyko ne pagal grafiką. Stebėtojai informavo, kad nesuspėja paskui komisijų narius. Kad rinkimų komisijų nariai nedėvi arba kad netinkamai dėvi asmens apsaugos priemones“, – detalizavo L. Matjošaitytė.

Ji taip pat pranešė, kad sekmadienį iki 15 val. paskambinę VRK trumpuoju numeriu informacijos teiravosi ar skundus deklaravo beveik pusė tūkstančio piliečių.

„VRK turi trumpąjį informacinį telefono numerį – 1855. Šiandien iki 15 val. gauta 470 skambučių. 270 teiravosi bendros informacijos apie rinkimus, 70 – kontaktinės informacijos ir keliolika buvo skundų dėl rinkimų apylinkių komisijų darbo“, – teigė L. Matjošaitytė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite