Angle down Atgal

L. Kukuraitis apie Klaipėdoje rastą negyvą kūdikį: negalima sakyti, kad sistema neveikia

Negalima sakyti, kad sistema neveikia, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, komentuodamas tai, kad Klaipėdoje savaitgalį buvo rastas negyvas 2,5 mėnesių kūdikis. Ministro teigimu, nors nebegyvas kūdikis buvo surastas jau irimo stadijoje, vaiko saugumą užtikrinti turinti sistema signalus siųsti ėmė jau pirmosiomis dienomis.

„Negalima sakyti, kad sistema neveikia. Būtent sistemai veikiant mes nežinome, kiek tokių atvejų išvengiame – niekada to negalėsime pamatuoti, net ir šiuo atveju, kuris įvyko Klaipėdoje“, – LRT radijui sakė L. Kukuraitis, akcentuodamas, kad ir tragiškame įvykyje galima įžvelgti valstybės institucijų veiklos apraiškų.

„Tai vienas iš skaudžiausių šių metų atvejų. Net ir jame sistema veikia ta prasme, kad ta motina buvo prižiūrima netgi nuo nėštumo laikotarpio ir tiek vaiko teisių specialistai, tiek atvejo vadybininkai nuolat keitėsi informacija. Tai, kad vaikas buvo surastas, kad ir po savaitės... jau per pirmas kelias dienas buvo duoti signalai, kad mes turime apsilankyti, nes šeima buvo priežiūroje“, – aiškino ministras.

Žurnalistui patikslinus, kad nebegyvą kūdikį surado ne socialiniai darbuotojai, bet giminaičiai, L. Kukuraitis toliau tvirtino, kad atsakingose institucijose dirbantys darbuotojai sureagavo tinkamai.

„Atvejo vadybininkai, kurie dirba su šeima, jie, kai tik gavo žinią, jie iš karto iškvietė vaiko teisių (specialistus), kad įvertintų situaciją“, – teigė jis, pridurdamas, kad daugiau klausimų kyla ne dėl institucijų darbo, bet dėl žmogiškumo ir vidinės vaikus mirti paliekančių tėvų būsenos.

„Man atrodo, čia yra didesnis klausimas, kas yra nutikę su žmogiškumu, kad tas vaikas, kuris gimsta iš tavojo kūno, yra paliekamas tokioje būklėje, kas yra apskritai su vidine žmogaus būsena ir kaip į ją pataikyti su pagalba, kad tokių atvejų nebūtų“, – apibendrino L. Kukuraitis.

ELTA primena, kad sekmadienį Klaipėdoje esančiame bute lovoje rastas 2,5 mėnesio kūdikio lavonėlis irimo stadijoje. Klaipėdos policija sekmadienio vakarą sulaikė kūdikio motiną ir jos sugyventinį. Kūdikio motinos teigimu, vaiką ji palikusi, kai šis neatsigavo po maitinimo.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite