Angle down Atgal

Kybartų didžiosios sinagogos vietoje atidengta stela

Ramią ir šiltą šeštadienio popietę kybartiečiai bei miestelio svečiai rinkosi M. Mažvydo gatvėje, kur buvo įamžintas žydų maldos namų – didžiosios sinagogos atminimas.

„Žmonijos istorijos puslapiuose gausu įvykių, asmenybių, reiškinių, kuriuos išskiriame norėdami juos kiek įmanoma ilgiau išlaikyti atmintyje. Šiandien susitinkame savo sąmonėje pastatyti žydų tautos kultūros pamatu tapusią sinagogą. Jeigu domėjomės žydų istorija, neabejoju, žinote, kokie reikšmingi žmogui yra maldos namai. Dabar tik galime įsivaizduoti, kaip atrodė čia, 1870-aisiais metais pastatyta didžioji žydų sinagoga Kybartuose“ – kalbėjo renginio vedėjas Mindaugas Bučinskas, kuris visai netrukus pakvietė smuikininkę Rimutę Gliaubicienę kartu su liaudiškų šokių kolektyvo „Lelija“ nariais atidengti stelą, žyminčią didžiosios sinagogos Kybartuose vietą.

Prie stelos įkūrimo prisidėjo gausybė žmonių ir organizacijų: Sūduvos žydų kultūros fondas ir Jakobo Bunkos labdaros paramos fondas, Vilkaviškio rajono savivaldybė, Vilkaviškio turizmo ir verslo informacinis centras, Kybartų seniūnija, Kybartų miesto bendruomenė, UAB "Kybartų Darna“ darbuotojai ir kt. Kybartų miestui svarbios istorijos įgyvendinimo žodžius tarė Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Kybartų seniūnas Romas Šunokas, prof. Vytautas Šlapkauskas, Kybartų bendruomenės pirmininkas Vitas Katkevičius, Vilkaviškio turizmo ir verslo informacinio centro direktorius Vitas Girdauskas. Vilkaviškio rajono savivaldybės meras A. Neiberka dėkojo prisidėjusiems ne tik idėjomis, bet ir darbais, kad stela atsirastų Kybartuose. Kybartų miesto bendruomenės pirmininkas Vitas Katkevičius susirinkusius pakvietė dalyvauti ekskursijoje po Kybartų miestą ir jo žydiškąsias vietas. Renginį gražiai įprasmino ir liaudiškų šokių kolektyvo „Lelija“ pasirodymas.

 

 

 

 

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite