Angle down Atgal

Kūrybinė edukacija su Neringa Tik: „Susikurkime pasaką“

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Rėkyvos filialas (Energetikų g. 7) surengė kūrybinius susitikimus su pasakų kūrėja Neringa Tik, kuriuos dalyvavo Šiaulių Kudirkos progimnazijos 1 klasė, Šiaulių Dainų progimnazijos 3 klasė ir Šiaulių Pakapės pagrindinės mokyklos 3 klasė.

Apie kūrėją

Pasakų kūrėja Neringa Tik savo gyvenimo neįsivaizduoja be stebuklingų istorijų. Rašytoja sukūrė ne vieną dešimtį pasakų, kurios džiugina mažuosius skaitytojus ir priverčia nusišypsoti suaugusius. Autorės vaizduotė – beribė, tad ji keliaudama po Lietuvą kūrybinėse, edukacinėse dirbtuvėse moko vaikus, suaugusius ir net senjorus sekti pasakas. Ji padeda atskleisti magišką istorijų pasaulį, kuriame kiekvienas tampa pasakos herojumi.

Kaip gimsta pasakos?

„Kaip manote vaikai, ar lengva parašyti pasaką?“ – paklausė vaikų autorė, o vaikai nutarė, kad pasaką parašyti nėra lengva. Kaip teigia autorė, pasakos gimsta iš aplinkos, daiktų, jiems visiems galima sukurti istoriją. Kūrybinės edukacijos, organizuotos įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies finansuojamą projektą: „Biblioteatras: knygos, virstančios realybe“Pirmiausia reikia sukurti istoriją, metu papasakojo, kad pirma reikia parašyti istoriją, o paskui ieškoti iliustratoriaus, kuris istoriją pateiks ir panaudojant paveikslėlius, todėl Neringa Tik pristatė kelis dailininkų darbus jos knygoms ir iš paveikslėlių papasakojo istoriją. Taigi, autorė pasidalijo pasakų kūrimo etapais.

Lėlės – atgimę pasakų personažai

Į besikuriančią bibliotekos teatro erdvę Neringa Tik pati atsinešė lėlių ir kartu su vaikais surengė lėlių pasaką, kurios veikėjai buvo Raudonkepuraitė, burtininkas, beždžionė ir  senelė, kartu su autore visi kūrė istoriją, kaip senelė ieškojo Raudonkepuraitės. Šitaip vaikai įsijautė į istoriją ir turėjo galimybę sukurti savo spektaklį.

Bendra pasaka

Prie pasakos kūrimo prisidėjo ir visa klasė! Vaikams buvo išdalintos įvairių pasakų veikėjų skrybėlės:  pirato, vienaragio, zuikio, meškos ir kitų įvairių veikėjų, o pasakos herojai ėjo į svečius pas vorą, o visoje kelionėje jų neaplenkė ir įvairios kliūtys, kurias jie patys ir sugalvojo: geležinis šuo, didelė meška, tačiau su Neringos Tik pagalba visos kliūtys buvo įveiktos ir jie visi nuėjo į svečius pas vorą! Tiek voras, tiek visi pasakos veikėjai iš „stebuklingo lagaminėlio“ gavo dovaną – pačios Neringos Tik sukurtą pasaką!

„Vaikai liko sužavėti autorės bendravimu, pasakojimu, kartu su vaikais pasakos kūrimu, visų įtraukimu į užburiančią kūrybinę veiklą“, – edukacija džiaugėsi Kudirkos progimnazijos 1 klasės mokytoja Rasa Čepulienė.

Edukacijos dalyviai turėjo galimybę sužinoti, kaip gimsta pasakos, kokie būna įkvėpimo šaltiniai, taip pat mokiniai ir patys kūrė pasaką bei į ją įsitraukė ir tapo pasakos veikėjais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite