Angle down Atgal

Kuršių nerijoje – pavasario ženklai (nuotraukų galerija)

Kuršių nerijos nacionaliniame parke prasidėjo ankstyvojo pavasario fenologinis laikotarpis.

Jį žymi žydinčios paprastosios vištapienės, stebimi besimezgantys pajūrinio gluosnio žirginėliai (kačiukai) bei lazdynų vyriškieji ir moteriškieji žiedynai. Be kita ko, apie artėjantį pavasarį čirkšteli ir į šiaurę virš nerijos migruojantys, kol kas pavieniai, dirviniai vieversiai.

Šalia marių pakrantės, Juodkrantės didžiųjų kormoranų ir pilkųjų garnių kolonijoje, tikras paukščių balsų choras: kormoranai ir garniai triukšmingai ruošiasi artėjančiam perėjimo sezonui, kolonijos teritorijoje susicypsi vienas su kitu didieji margieji geniai, triukšmingai trata ir giesmėmis apie užimtas perėjimui teritorijas skelbia karietaitės. Virš kolonijos šiaurės kryptimi praskuba eglinių kryžiasnapių būrelis, o kėkštas nuo nudžiuvusios pušies nusileidęs į tankmę sugieda it paprastasis suopis.

Pačiose mariose porelėmis plaukioja ir maitinasi didieji dančiasnapiai, gulbės nebylės ir didžiosios antys. Taip pat maitinasi keletas dešimčių įvairių rūšių migruojančių ančių: kuoduotosios, žilosios, rudagalvės ir klykuolės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite