Angle down Atgal

Kuršėniškiai gamtoje kuria... šiukšlynus

„Etaplius“ savaitraščio redakcija gavo skaitytojų nuotraukų, kuriose užfiksuotos Kuršėnuose, Pavenčių mikrorajone, esančios šiukšlių krūvos. Šiukšles žmonės pila gamtoje, nors visai netoliese yra atliekų surinkimo aikštelė.

Žvejoti ar šiukšlinti?

Nuotraukas atsiuntęs kuršėniškis pasakoja, kad pro jo namus į laukus nuolatos važiuoja automobiliai. Kadangi šioje teritorijoje yra keturi karjerai, vyras nežino, koks vairuotojų tikslas – žvejyba ar šiukšlinimas. „Neseksiu gi dabar kiekvieno iš paskos. Be to, man atrodo, kad dažniausiai šiukšles veža vėlai vakare arba net naktį“, – įtaria jis.

Maža to, kuršėniškis sako aptikęs, kad šiukšles žmonės pila ne tik laukuose, bet ir ant netoliese esančios kalvos. Anot jo, tokia strategija labai patogi: plika akimi šiukšlynų nematyti, tikrasis vaizdas paaiškėja tik užlipus. O lipa vienetai.

Vyras užsimena, kad anksčiau prie įvažiavimo į laukus buvo pastatytos užkardos. „Tuomet šiukšlių čia nebūdavo, o gal ir žmonės buvo kitokie – ne tiek daug visko vartojo, – sako jis ir priduria, kad vieną gražią dieną užkardos dingo. – Matyt, kažkas nupjovė ir pridavė į metalo laužą.“

Sustabdys įspėjamieji ženklai?

Susisiekus su Šiaulių rajono savivaldybe, ji ėmė derinti klausimą dėl minėtoje teritorijoje išpiltų atliekų surinkimo ir išvežimo, mat teritorija savivaldybei nepriklauso.

„Šis sklypas nėra savivaldybės nuosavybė, jį prižiūri privatus asmuo. Gavus informaciją apie šiukšles nurodytame sklype, paraginome sklypo prižiūrėtoją jas sutvarkyti bei pasiūlėme sustatyti įspėjamuosius ženklus, kad atliekos nebūtų pilamos ir ateityje. Mes savo ruožtu, pasitelkus seniūną, prevenciškai stebėsime šį sklypą, kad nebūtų vėl kaupiamos atliekos“, – paaiškino Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Renata Ulvydienė.

Aplinkos šiukšlinimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 140 Eur. Jeigu toks administracinis nusižengimas padaromas pakartotinai, jis užtraukia baudą nuo 140 iki 600 Eur.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite