Angle down Atgal

Kurkim pasaką kartu

Knygos padeda neskubėti, knygos moko pastebėti, knygos kviečia, netgi verčia pasėdėti...“, – rašė Kęstutis Kasparavičius kreipimesi, skirtame Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Šiais, 2019 metais, Lietuva tapo Tarptautinės vaikų knygos dienos rėmėju. Jos vardą garsins šalia žymiausių pasaulio vaikų literatūros kūrėjų, rašiusių kreipimąsi ir piešusių plakatus įrašytas rašytojo ir dailininko, apdovanoto įvairiomis Lietuvos ir pasaulio nominacijomis Kęstučio Kasparavičiaus vardas.

Tarptautinė vaikų knygos diena, švenčiama balandžio 2-ąją, kai gimė garsusis danų rašytojas pasakininkas Hansas Christianas Andersenas. Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje šiai dienai skirti renginiai vyko beveik dvi savaites.

Popietėse „Kurkim pasaką kartu“ dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos visų pirmųjų klasių mokiniai. Pirmokėliai, papasakoję ką žino apie šventę ir atsakę į klausimus klausėsi vyresniųjų mokinių anksčiau sukurtų pasakėlių apie kiškių margučius, gyvūnėlių draugystę, pavasario linksmybes, vartė jų kurtas ir iliustruotas knygas. Ir patys kūrė pasakėles ir knygeles. Ic klasės mokinukai, džiaugdamiesi pavasariu sukūrė pasakėlę apie žibutę. Ją užrašė sulankstomoje knygelėje ir papuošė piešinukais. Ib klasės vaikučiai sukūrė po knygelę ir istoriją apie gyvūnus. Vieni personažus piešė, kiti spaudė spalvotais spaudukais, pasakojimus užrašė. Kad sukurtos istorijos iš knygų neiškristų ir nepasiklystų, priklijavo raištelius ir surišo. Ia klasės kolektyvas, pasiklausęs nuotaikingos K. Kasparavičiaus sukurtos istorijos apie daiktus, nusprendė kurti pavasarišką istoriją. Nupiešė knygelėse piešinėlių istoriją apie artėjančias Velykas, papuošė kaspinėliais. Pirmokėliai apžiūrėjo, vartė, vardijo skaitytas K. Kasparavičiaus knygeles, įsikūrusias namelyje raudonu stogu (ekspoziciją rengė bibliotekininkė Olga Černova) ir prie jo nusifotografavo.

IVc klasės moksleiviai pirmojo apsilankymo metu skaitė prieš 3 metus sukurtą pasaką „Kiškis gudragalvis“. Dalijosi prisiminimais, įspūdžiais, diskutavo apie naujos knygos kūrimą. Daugumai pritarus nusprendė kurti ritininę iliustracijų knygą apie gimtuosius Zarasus. Kiekvienas piešė jiems svarbias ir įdomias vietas ir įstaigas. Antrojo apsilankymo metu mokiniai internete ieškojo informacijos apie pieštas vietas, ją sistemino. Aptarę pasiūlymus knygai ją pavadino „Zarasai ketvirtokų akimis“.

Zarasų „Lakštingalos“ mokyklos ugdytinių surengtu įspūdingu muzikiniu parodėlės „Vaikai su knygom auga“ atidarymu galėjo pasidžiaugti į šventę atvykę priešmokyklinukai.

Kiekvienas vaikas, dalyvavęs renginiuose, ne tik prisilietė prie knygos, bet turėjo galimybę tapti jos kūrėju.

Zina ČERNOVIENĖ,

Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Inesos DUMBRAVIENĖS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite