Angle down Atgal

Kuriamas precedentas: dvi miesto aikštelės bus tvarkomos biudžeto ir privačiomis lėšomis

Rajono savivaldybė į miesto viešų erdvių tvarkymą įtraukia ir vietinį verslą. Dvi miesto aikštelės bus tvarkomos rajono biudžeto lėšomis, finansiškai prisidedant ir privatiems partneriams. Rajono savivaldybės taryba birželio 25 dienos posėdyje pritarė dviem precedentą kuriantiems sprendimo projektams – Jurbarko mieste automobilių parkavimo aikštelės Dariaus ir Girėno g. 81A ir šaligatvio bei bendro naudojimo kiemo aikštelės tarp pastatų Vytauto Didžiojo g. 21 ir 23 naujoms statyboms.

Esmė ta, kad šioms dviem miesto aikštelėms tvarkyti po 90 proc. lėšų bus skirta iš rajono savivaldybės biudžeto, o po 10 proc. rangos darbų vertės pridės privatūs partneriai, pareiškę norą finansiškai prisidėti ir su kuriais bus pasirašytos bendradarbiavimo sutartys. Prie Dariaus ir Girėno g. esančios parkavimo aikštelės darbų finansavimo prisideda Jurbarko kredito unija, o prie Vytauto Didžiojo gatvėje esančio bendro naudojimo kiemo tvarkymo 10 proc. rangos darbų vertės pridės sklypo savininkas Stasys Jackis.

Anot rajono savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos atstovų, šios dvi aikštelės pasirinktos todėl, kad yra labiausiai mieste reikalingos, kad labiau viešos nei privačios, nes didžia dalimi naudojamos viešoms paslaugoms. Be to, yra prasčiausios būklės, „labiausiai užkimštos“ bei nėra saugios eismo dalyviams.

Atlikti skaičiavimai

Dariaus ir Girėno g. 81 projekto vertė pagal parengto techninio projekto skaičiavimus sudaro virš 78 tūkst. Eur. 10 proc. rangos darbų vertės (7 176,69 Eur) įsipareigoja prisidėti partneris, t.y. Jurbarko kredito unija. Projekto Vytauto Didžiojo gatvėje vertė pagal parengto techninio projekto skaičiavimus sudaro daugiau nei 98 tūkst. Eur. 10 proc. rangos darbų vertės (9 045,05 Eur) įsipareigoja prisidėti partneris, t.y. S. Jackis. Abiejų projektų likusios sumos bus finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų, numatytų Jurbarko rajono savivaldybės 2020–2022 metų strateginiame veiklos plane.

Šių sprendimo projektų šalininkai argumentavo, kad taip užmezgamas bendradarbiavimas, kuris yra skaidrus bei atitinka verslo ir savivaldybės interesų balansą. „Kuriame precedentą“, – taip abu sprendimo projektus komentavo rajono meras Skirmantas Mockevičius.

Opozicijos pastabos

Rajono savivaldybės opozicija pasidžiaugė, kad tokios iniciatyvos „pajudėjo“, bet turėjo pastabų ir klausimų projekto rengėjams. Opozicijos atstovams buvo įdomu, kodėl finansiškai prie aikštelių tvarkymo darbų nenori prisidėti kitos privačios įmonės bei biudžetinės įstaigos, kurios taip pat tomis aikštelėmis naudojasi. Projekto rengėjų atsakymas paprastas: vieša infrastruktūra – kas nori, tas prisideda. Sutikimą šiems projektams davė ir daugiau privačių įmonių bei biudžetinių įstaigų, tačiau noro finansiškai prisidėti nepareiškė.

Tikimasi, kad šie tarybos sprendimai taps paskata ir kitiems privatiems partneriams prisidėti finansiškai ir taip paskubinti aikštelių tvarkymo darbus.

Tame pačiame birželio 25 dienos rajono savivaldybės tarybos posėdyje taryba patvirtino ir automobilių parkavimo aikštelių prie gyvenamųjų namų remonto planą 2020-2023 metams – tame sąraše pagal įvairius kriterijus surikiuota iki 40 aikštelių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite