Angle down Atgal

Apsirengti nuo galvos iki kojų Šiauliuose? Misija įmanoma!

Turizmas – ne tik objektų lankymas, savos ar kitos šalies ir kultūros pažinimas. Vis labiau populiarėja ir gastronominis, atominis, fotografinis, aktyvusis turizmas, taip pat – mados turizmas.

Mados turizmo dalyviai – turistai ir keliautojai, atvykę verslo ar laisvalaikio tikslais, ir norintys įsigyti tiek vietos gamintojų, tiek kitur pagamintų prekių, šiuo atveju – aprangos, aksesuarų ir pan.

Ilgametės tradicijos, patirtis ir kokybė – tuo gali pasigirti Šiaulių kūrėjai: odininkai, tekstilininkai, vienetinių aksesuarų kūrėjai. Kartu su tvaria mada, vietos gamintojų produkcijos propagavimu reikia paminėti ir parduotuves, kuriose – viskas iš antrų rankų. Ir net jei anksčiau dėvėti drabužiai, aksesuarai buvo laikomi „pirkimu iš bėdos“, dabar tai vadinama ekologišku, sąmoningu, stilingu pasirinkimu. Tad pirmyn į Šiaulius – čia pavyks rasti madingų ir stilingų daiktų iš įvairių šaltinių.

Pagaminta Šiauliuose: batai, šilkas, kostiumėliai

Šiauliuose ilgus metus klesti mezgėjai: vieni mezgė butuose Pietiniame rajone, kiti dirbo fabrike „Verpstas“ – šio fabriko firminėje parduotuvėje iki pat šiol galima įsigyti aukštos kokybės trikotažo gaminių, aksesuarų.

Šiauliečiai ir siuvo: kelnes Rusijos rinkai, odines striukes eksportui ir saviems – legendomis apipinti laukinio kapitalizmo metai nepamirštami, o tradicijos – tęsiamos.

Šiauliuose dirbančių dizainerių Dianos Nevedomskytės ir Ramutės Stakėnienės natūralaus šilko gaminiais puošiasi eleganciją ir rankų darbą vertinančios moterys. Savitą braižą turinčios kūrėjos kasmet pristato puošnių suknelių iš šilko kolekcijas.

O kur dar Airida Skrickienė, kuri puošia ne vieną Lietuvos žvaigždę – jos braižas labai aiškus ir atpažįstamas. Šiauliuose kurianti dizainerė čia turi savo studiją, jos gaminių galima įsigyti vietos drabužių ir aksesuarų parduotuvėse.

Tokie prekių ženklai kaip „Savitas stilius“ ar „Elva“ gerai pažįstami moterų, kurios dirba biuruose, renkasi klasikinį stilių. Gaminiai pasižymi kokybe, klasikos elementais ir šiuolaikiškumu. Šių ženklų parduotuvės įsikūrusios miesto centre.

Šiauliuose tikrai galima apsirengti nuo galvos iki kojų – batų gamybos tradicijos čia skaičiuoja jau šimtus metų. Anksčiau veikęs „Elnio“ fabrikas apavė visą Lietuvą, nemažais gamybos mastais gali pasigirti „Sabalin“ – dalis įmonės produkcijos parduodama Šiauliuose, dalis jos iškeliauja į Vokietiją. Kalbama, kad „Sabalin“ batai greičiau jau atsibos nei susidėvės – jų kokybė neginčijama. „Sabalin“ gamybos amplitudė plati – nuo vaikiškų batukų iki puošnių batelių ir „Timberland“ tipo batų. Firminė parduotuvė įsikūrusi šalia gamybinių patalpų Žemaitės gatvėje.

Kad odos pramonė stipri Šiauliuose įrodo ir „Maremos“ įmonė, siūlanti ne tik odines striukės, kailinius, bet ir aksesuarus. Gaminius papildo ir kailiai. Prabangios prekės, kokybiškai atlikta apdaila jau turi ištikimus klientus.

Pagaminta Lietuvoje: dizaino namai

Lietuviškas dizainas skinasi kelius į pasaulio rinkas, o kaip jis vertinamas lietuvių namuose? Jau penkmetį lietuviško dizaino darbais – drabužiais, aksesuarais, namų interjero akcentais – prekiaujanti „wãpsva“ į Šiaulius sutraukia daug žinomų Lietuvos gamintojų, naujų vardų, organizuoja renginius.

Įsikūrusi neįprastoje erdvėje – rūsyje – parduotuvė yra gera vieta tiek pasikonsultuoti stiliaus klausimais, tiek papildyti savo garderobą karščiausiomis naujienomis. Čia visai neseniai pradėjo veikti ir galerija, kurioje darbus eksponuoja ir Šiaulių kūrėjai – tai puikus meno ir verslo bendradarbiavimo pavyzdys mieste.

Atsakingų mados vartotojų dėmesiui: humaniška labdara ir drabužiai kaip iš tetos spintos

Nors pasaulinis drabužių tinklas, prekiaujantis dėvėtais drabužiais, atsidaro 9 valandą ryto, jei į parduotuvę atvežamas naujas asortimentas – nusidriekia laukiančiųjų lauke eilė.

Jau ir vietos spauda rašė apie tam tikrą šios situacijos fenomeną – jei gali daiktą įsigyti už 6 eurus ir mažiau, o jis pasižymi gera kokybe, kam išlaidauti ir medžioti nuolaidas?

Šio tinklo parduotuvėse lankosi įvairaus amžiaus pirkėjai: jaunimas ieško madingų, studentai – patogių drabužių ir aksesuarų, vyresniesiems svarbu pasipuošti, o ir rasti daiktų, kurie puikiai tarnautų išvykoje į sodą. Svarbiausia – nedidelė kaina ir ją atitinkanti kokybė. O ir tai, kad drabužius galima pasimatuoti – jei šie tinka, parduotuvė tampa tikru „lobynu“ madą mėgstančioms stileivoms.

Mažai kas žino, kad Šiauliuose yra ir labdaros parduotuvė, kur žmonės suneša savus daiktus, čia yra ir iš užsienio atvežtų prekių.

Kieme prie labdaros valgyklos yra parduotuvė, kur „Dr. Martens“ batus galima įsigyti už 10 eurų. Tiesa, šioje patalpoje kiek tamsu, o ir kantrybės reikia norint peržiūrėti visą siūlomą asortimentą, tačiau pasistengti – verta.

Netikėtų aprangos detalių galima rasti ir Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centro parduotuvėje „Prasmė“. Čia kainos nesikandžioja, o ir pardavėjos labai malonios. Šią vietą mažai kas žino, ir be reikalo. Juolab, kad ir perkantys atlieka kilnią misiją – visi pinigai už prekes yra dedami į aukų dėžutę, vėliau jie atitenka slaugos centrui. Parduotuvė priima ir prekes iš žmonių, čia kiekvienas gali atnešti drabužius, aksesuarus, net indus ir knygas.

Prekių asortimentu stebina ir buvusiame pašto skyriuje prie „Saulės miesto“ įsikūrusi dėvėtų drabužių parduotuvė – čia galima rasti ir vintažinių, ir šiuolaikinių madingų drabužių – asortimentas dažnai atnaujinamas, todėl rasti sau tinkamas prekes pavyks bet kuriam skoniui.

Butikas „Zuffy“ siūlo tik atrinktas prekes. Parduotuvėje malonus kvapas, drabužiai jau paruošti vilkėti, kainos įvairios, o akcijos – tikrai efektingos. Šiauliuose yra dvi, netoli viena nuo kitos nutolusios drabužių ir aksesuarų parduotuvės, kurių abejose verta apsilankyti.

Dar viena išskirtinė erdvė įsikūrusi Stoties gatvėje, tai – jau dešimtmečius skaičiuojanti „Pas Juozą“ parduotuvė. Čia galima rasti ne tik aprangos detalių, bet ir daug aksesuarų, namų apyvokos daiktų. O perkant rekomenduojama net derėtis – realu sutarti ir dėl mažesnės kainos. Parduotuvė labai ankšta, joje visko daug, todėl teks apsiginkluoti kantrybe.

„De Žavu“ – parduotuvėlė, kurioje didelis vadinamas „greitosios mados“ asortimentas, nors ir skelbiama, kad tai vintažo parduotuvė. Tiesą sakant, tikro vintažo ten mažoka, tačiau paieškojus, galima rasti. Parduotuvė tvarkinga, joje kabo daug proginių suknelių, nors jų kainos panašios kaip įprastose parduotuvėse.

Ir tai tik maža dalis to, ką turi pasiūlyti Šiauliai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite