Angle down Atgal

Kuo skiriasi astrologija ir astronomija ir kuo tikėti?

Netgi šiais laikais yra žmonių, kurie neskiria astrologijos nuo astronomijos. Ar iš tiesų yra skirtumas?

Taip. Kaip skiriasi chemija nuo alchemijos, taip ir astronomija nuo astrologijos. Chemija, astronomija yra mokslai, o alchemija bei astrologija laikomi pseudomokslais.

Astronomija – tai mokslas apie dangaus kūnus, yra atliekami stebėjimai, skaičiavimai kaip, pavyzdžiui, orbita juda Saulės sistemos planetos. Astronomija apima nemažai kitų sričių: fiziką, matematiką, geologiją, biologiją ir t.t. Astronomija padeda nustatyti ir egzoplanetų (planetų, nesančių Saulės sistemoje) parametrus, stebint žvaigždžių šviesio pokyčius. Taip pat aiškinamasi dangaus objektų kilmė, formavimasis ir pan. Taigi astronomija – mokslas, paremtas faktais.

Astrologija – tai pseudomokslas, apie mistišką dangaus kūnų padėties įtaką žmogui. Tačiau astrologai pamiršo priskirti prie zodiakų Gyvatnešį (lapkričio 29 – gruodžio 17). Jeigu dangaus kūnų judėjimas mus veikia, kodėl astrologai pamiršta įtraukti ir kitų planetų palydovų poveikį, pavyzdžiui, Jupiteris turi virš 60 palydovų, kurie turėtų irgi kažkaip nulemti mūsų gyvenimą. O kaip kitos dangaus žvaigždės? O kodėl žvaigždės tik iš mūsų galaktikos? Reiktų įtraukti visą Visatą į mūsų gyvenimą. Kaip planetų padėtis kažkuriame žvaigždyne daro įtaka? Kas yra žvaigždynas? Žvaigždynas – tai grupelė, skirtingų nuotolių, bei skirtingų fizinių savybių žvaigždės, tarp kurių buvo nubraižytos įsivaizduojamos linijos, kad lengviau būtų galima orientuotis apie kurią dangaus dalį kalbama. Iškelkite pirštą į dangų ir bus lygiai tas pats, kaip planetos „užėjimas“ į žvaigždyną, nes realiai pirštas nėra jame, kaip ir planetos. Kaip įsitikinti, ar astrologai sako tiesą? Tiesiog paklauskite savo gimimo datos bei zodiako, jeigu jie tai išmano, turėtų atsakyti. Bet kažin kokia tikimybė spėliojant pataikyti.

Kartą pas karalių atėjo astrologas, teigiantis, jog žino visas tiesas bei galintis pasakyti ateitį. Kadangi karaliaus ministras buvo racionalus žmogus, jis suprato, kad astrologas meluoja. Tuomet ministras paklausė: „Jeigu astrologija tiesa, turėtum žinoti kiek gyvensi“. Astrologas: „Taip, gyvensiu iki 92 metų ir spėsiu pamatyti savo proanūkus.“ Ministras netikėtai išsitraukė kardą ir pasakė: „Atsiprašau, tačiau tau žvaigždės buvo nepalankios.

Žmonės linkę ieškoti moralinės pagalbos astrologijoje, kuri visai neturi logikos, bet Visata pagal šiuolaikinį mokslą yra daugiau įdomesnė, mistiškesnė ir prasmingesnė, jeigu pasidomime giliau.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite