Angle down Atgal

Kuo labiausiai skundžiasi šiauliečiai?

Socialinėje erdvėje neretai pasirodo vieši įrašai, kuriuose peikiamos įvairios miestą liečiančios situacijos. Vieniems netinka kokie nors atliekami rekonstrukcijų darbai, kitiems kliūna miesto atsinaujinimo vizija, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai žmonių pastabos yra įvertinamos. O kokiais priekaištais daugiausiai dalinasi Šiaulių miesto gyventojai?

Savivaldybės atstovai neretai ragina žmones savo pastabas išreikšti internetinėje platformoje „Tvarkau miestą“. Joje galima teikti pranešimus, kuriuose asmuo išsako vienokią ar kitokią mieste esančia problemą. Visiems pasiekiamoje informacijoje matoma, kas yra pranešama Šiaulių miesto savivaldybei, kokie pranešimai jau išnagrinėti, o kurie dar laukia savo eilės.

Štai, viename iš paskutiniųjų įrašų prašoma išvežti šiukšles, kurios mėtosi šalia konteinerių.

Panašu, kad pranešimų dėl šiukšlių pateikiama kone daugiausiai.

„Informuoju, kad ne pirmą kartą susiduriame su problema - gausybė atliekų prie namo adresu: P. Višinskio g. 37, Šiaulių m. Suverstos krūvos bado akis, ne tik miesto gyventojams, bet ir svečiams. Krūvose krapštosi ne tik gyvūnai, bet ir benamiai. Kieme yra vienas konteineris, į jį savo siukšles neša aplinkinių namų gyventojai ir pro šalį praeinantys asmenys“, - rašoma viename iš įrašų.

Remiantis interneto svetainės pateiktais duomenimis, Aplinkos tvarkymo skiltis yra užpildyta daugiausiai pranešimų. Per visą laiką sulaukta 615 skundų.

Šiauliečiai kelia nuotraukas, kuriose fiksuojami kelius juosantys žolynai, su prašymu sutvarkyti aplinką. Pasirodo ir tokie įrašai, kuriuose prašoma sutvarkyti kapines, želdynus, blogai sumontuotus ir keliančius pavojų šulinius, net atsiveriančias smegduobes ir kitas įvairias miesto teritorijas.

Pranešimų sąraše pasirodė ir apie Šiaulių miesto bulvarą. Kraštietis pastebėjo, kad Bulvaro gale esančio fontano viena plytelė buvo atkibusi ir jos niekas nelaiko. „Gal būtų galima suremontuoti, kol remontas nebrangus?“, - klausia šiaulietis.

Beveik kas antras pranešimas, įtraukiamas į Eismo organizavimo ar Gatvių priežiūros ir tvarkymos skiltį. Šiauliečiai dažniausiai praneša, kuomet automobilis stovi netinkamoje vietoje: ant žolyno, dviračių take, neįgaliųjų vietose, užstatant įėjimą piestiesiems ir t.t.

„Namo kiemo aikštelėje jau ilgą laiką stovi neeksploatuojama mašina ir užima stovėjimo vietą, kuria galėtų pasinaudoti kiti gyventojai“, - įrašuose teikiami pastebėjimai.

Šiuos pastebėjimus lydi ir pasiūlimai eismo organizavimui gerinti.

Remiantis statistika, didžioji dauguma asmenų prašymų ir pastabų dar tik nagrinėjamos, reikia pabrėžti ir tai, kad ne visi įrašai sulaukia pažymėjimo „išnagrinėta“. Pasitaiko atvejų, kai asmuo pateikia informaciją, tačiau sulaukia atsako, kad ši teritorija nebepriklauso Šiaulių miestui, tad yra nukreipiami į rajono Savivaldybę.

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite