Angle down Atgal

Kun. K. Dvareckas apie pagalbą priklausomiems žmonėms: kreipiasi, nėra vietos, paskui skambina palaidot

Seime surengtoje konferencijoje priklausomybės ligų situacijai aptarti reabilitacijos ir integracijos bendruomenės „Aš esu“ vadovas kunigas Kęstutis Dvareckas rėžė iš peties: šalies valdžia per menkai rūpinasi pagalba priklausomiems žmonėms, visuomenininkų sukurtiems reabilitacijos projektams skiria per mažai lėšų, apsunkina biuroktratiniais reikalavimais.

Kun. K. Dvarecko teigimu, į bendruomenės „Aš esu“ duris beldžiasi daugybė nuo priklausomybių kenčiančių žmonių ir jų artimųjų, tačiau dėl katastrofiško lėšų stygiaus priimti įmanoma tik nedaugelį.

„Kas yra liūdniausia, būnant ir kaip kunigui, kad kreipiasi žmonės, nėra vietos ir paskui skambina palaidot...kai žinai, kad buvo galima padėti...nebuvo kam...“, – liūdną situaciją apibūdino kun. K. Dvareckas.

Pasak jo, bendruomenė savo veiklai lėšų bando gauti visokiais įmanomais būdais: rašo projektus, rengia viešus susitikimus, knygų pristatymus, koncertus ir t.t.

Konferencijoje dalyvavęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė pats buvęs visuomenininku ir žinąs, ką reiškia ieškoti pinigų veiklai.

„Sutarkime, kokio modelio mes norėtume. Aš ne už modelį, kad vyriausybininkai taptų biudžetinėmis įstaigomis ir gautų garantuotą biudžetinį finansavimą, nes tai apskritai iškreiptų nevyriausybinių organizacijų ir visuomenės dalyvavimo idėją. Nes tada tai yra priklausomybių ligų kažkoks dar vienas centras, kur iš biudžeto stabiliai keliauja pinigai ir tada visuomenė niekaip čia prie to neprisideda. Gerai, kad yra koncertai, gerai, kad yra knygos, gerai, kad visuomenė supranta ir gerai, kad tame dalyvauja“, – sakė A. Veryga.

Kun. K. Dvarecko teigimu, į bendruomenę „Aš esu“ kreipiasi daug žmonių, kurie bijo kreiptis į Respublikinį priklausomybės ligų centrą dėl galimų neigiamų teisinių pasekmių.

„Dėl kodo, kuris atsiras jų asmens byloje. Kartais tos baimės padidintos, kartais tikros dėl teisinių pasekmių, kurios tikriausiai lydės visą gyvenimą su tuo kodu gyvenant. Kažkas sakė, kad net pareigūnu būt, skraidyt žmogus negali, jei kreipsis gydytis. Tai yra kažkoks nesusipratimas. Turime labai daug konsultacijų. Ir darome tiek, kiek galime, ne tiek, kiek reikėtų, bet tiek, kiek galime padėti besikreipiantiems žmonėms“, – sakė kun. K. Dvareckas.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga sakė, kad nuo priklausomybių kenčiančio asmens duomenų atskleidimas ir apribojimai tokiam žmogui yra visuomenės susitarimo reikalas.

„Labai sena diskusija dėl duomenų. Mes diskutuojame ir su jaunaisiais psichiatrais ir su vyresniais, ko mes iš tikrųjų norime. Tai arba kaip visuomenė susitarkime, kad mes sakome, kad yra saugu asmenys, kurie turi priklausomybių, turi įvairių problemų, kad jie vairuos, turės ginklą ir taip toliau ir nustojame reikalauti įvairiausių pažymų. Arba nustokime kurti mechanizmus, kuriais yra apeidinėjamas šitas mechanizmas ir mes patys sau meluojame leisdami visokius anoniminius, mokamus ir visokius kitokius mechanizmus, kur gudrūs ir turtingi žmonės jais pasinaudoja. Nes tai yra dviveidystė tiesiog“, – pabrėžė A. Veryga.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite