Angle down Atgal

Kultūros taryba nefinansuos dalies programų

Dėl koronaviruso pandemijos Kultūros taryba nutarė šiemet nefinansuoti dalies programų, o jų lėšas panaudoti individualioms menininkų stipendijoms.

Pritarus Kultūros ministerijai individualioms kultūros ir meno kūrėjų stipendijoms papildomai bus išmokėta 975 tūkst. eurų.

Iš viso tam ketinama paskirstyti 2,3 mln. eurų.

Anot pranešimo, stipendijoms papildomų lėšų rasta restruktūrizavus šių metų kultūros ir meno projektų finansavimo programas.

„Siekdama, kiek įmanoma labiau atliepti išaugusį poreikį stipendijoms, Lietuvos kultūros taryba peržiūrėjo projektų finansavimo programas ir atsižvelgus į tebesitęsiančią pandeminę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, nusprendė laikinai šiems metams sustabdyti dalį programų, kurių veiklos sunkiausiai įgyvendinamos pandemijos sąlygomis (skatinamas tarptautinis mobilumas, veiklas sunku kokybiškai įgyvendinti nuotoliniu būdu ir pan.)“, – teigiama tarybos pranešime.

Pasak jo, šiais metais nebus skelbiami Menininkų ir kultūros kūrėjų rezidencijų Lietuvoje, Kultūros edukacijos, Atminties institucijų tarptautinio ir tarpinstitucinis bendradarbiavimo, Tremties ir palaidojimo vietų lankymo ir tvarkymo ir kvalifikacijos kėlimo finansavimo konkursai.

Lietuvos kultūros taryba kviečia planavusius teikti paraiškas šių programų konkursams, planuotas veiklas perorientuoti ir teikti paraiškas antrajam meno sričių finansavimo konkursui arba atidėti planus, kol numatytas veiklas bus galima įgyvendinti saugiai ir išlaikant jų kokybę.

Taip pat nuspręsta šiemet nefinansuoti mobilumą ir tiesioginius kontaktus skatinančių edukacinių stipendijų, joms skirtos lėšos taip pat bus paskirstytos individualioms stipendijoms finansuoti. 

Kultūros taryba teigia iki pandemijos pradžios kasmet vidutiniškai sulaukdavusi 635 kultūros ir meno kūrėjų paraiškų ir skirdavusi vidutiniškai 252 individualias stipendijas.

Šiemet gautos 3288 paraiškos, tai yra beveik penkis kartus daugiau nei buvo pateikta pirmajam praėjusių metų konkursui. Bendra prašoma suma – 10,6 mln. eurų. 

Daugiausiai – 948 – paraiškų šių metų konkursui pateikė muzikos kūrėjai ir atlikėjai, jų prašoma suma siekia 3 mln. eurų. Mažiausią poreikį išreiškė bibliotekų (11 paraiškų) ir muziejų (22 paraiškos) atstovai.

Cirko kūrėjai pateikė 25, architektūros – 38, šokio 84 paraiškas. Kultūros paveldo atstovai pateikė 101, o etninės kultūros ir tautodailės atstovai 141 iniciatyvą. Dizaino kūrėjai pateikė 198, fotografijos – 202, teatro – 323, literatūros – 324, tarpdisciplininio meno – 367, dailės – 504 paraiškas. 

Planuojama, kad individualių stipendijų konkurso rezultatai bus pradėti skelbti balandžio pradžioje, o galutiniai paaiškės gegužės viduryje. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite