Angle down Atgal

Kultūros diena Didžiasalio „Ryto“ gimnazijoje – paskata atsigręžti į savo šaknis

Lietuvos kultūros politikos instituto direktoriaus Antano Staponkaus iniciatyva gimnazijoje vyko kultūros diena. Į ją atvyko Lietuvos valstybės istorijos archyvo informacijos sklaidos skyriaus vedėja Neringa Češkevičiūtė, kuri skaitė įdomią paskaitą „Ar pažįstame savo šeimos istoriją?“.

Viešnia pateikė gausių žinių apie archyve saugomus dokumentus, pasakojimą iliustruodama vaizdingomis nuotraukomis. Viešame renginyje dalyvavo vyresniųjų klasių mokiniai, seniūnijos, Laikinosios vaikų globos centro darbuotojai, mokinių tėvai bei seneliai. Dar ruošiantis susitikimui mokiniai buvo paraginti pasidomėti savo šeimos, giminės istorija, pradėti sudarinėti savąjį genealoginį medį. Beje, tokio susidomėjimo mokykloje būta ir anksčiau: mokytojos Nijolės Berdikšlienės mokinės Gintarė ir Miglė Kapliukaitės bei Goda Čepulytė sėkmingai dalyvavo respublikiniame konkurse „Giminės medis“.

Po paskaitos prie arbatos puodelio vyko neformalus pokalbis. Viešnia atsakinėjo į klausimus, kada galima aplankyti archyvą, nuo ko geriau pradėti savo giminės istorijos kūrimą. Renginį aplankiusi rajono švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Gražina Mackonienė pasidžiaugė jo prasmingumu Didžiasalyje, kuris nuo seno garsėja susidomėjimu istorine praeitimi. Svečiams labai patiko gimnazijos muziejus. Paskui direktorė Elena Sekonienė parodė jiems rytinę Europos Sąjungos sieną ir medinę Vosiūnų bažnyčią bei pirmojo Lietuvos ministro pirmininko Augustino Voldemaro gimtinę Dysnos kaime.

Susitikimas dar kartą paragino atsigręžti į savo šaknis, patvirtino, kad gimnazija eina teisinga kryptimi. Esame dėkingi Kultūros politikos institutui už gražią iniciatyvą.

Nijolė Keraitienė, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos mokytoja

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite