Angle down Atgal

KTU Sporto centro veikla pastebėta Europos Komisijos

Kartu su partneriais iš Vengrijos, Vokietijos, Graikijos, Slovėnijos ir Liuksemburgo daugiau nei prieš dvejus metus laimėtas „Erasmus+“ projektas „SHA P.E.“, kuriame dalyvavo Kauno technologijos universiteto (KTU) Sporto centras, Europos Komisijos bus pripažintas „Įkvepiančiu/skatinančiu pavyzdžiu“ („Success story“) ir pateiktas kaip pavyzdinis projektas.

Dirbtuvės (KTU nuotr.)
Dirbtuvės (KTU nuotr.)

Projekto tikslas buvo suformuoti principus ir plėtros sritis remiantis į sveikatą orientuotą fizinio aktyvumo veiklą pagal kai kurių Europos sąjungos narių patirtį ir, atlikus lyginamąją analizę, sukurti bendrą europinę rekomendacijų platformą.

KTU Laisvalaikio sporto ir sveikatingumo skyriaus vadovė Laura Daniusevičiūtė teigia visiškai nesitikėjusi, jog projektas bus taip palankiai įvertintas ir sulauks tokio pripažinimo, nes reikalavimai „Erasmus+“ projektams – itin griežti.

„Atsakomybė buvo didelė, nes tiek pati projekto tematika buvo labai atidžiai peržiūrima, tiek ir atsiskaitymai griežti buvo. Vis dėlto, galutinis rezultatas – solidus“, – projekto rezultatais džiaugėsi L. Daniusevičiūtė.

Ji pasakojo, jog projekto „SHA P.E.“ metu buvo nagrinėjami įvairūs duomenys – kaip dažnai kūno kultūros užsiėmimai vyksta mokyklose, kokia programa paremta, kiek mokyklose nagrinėjama vaikų sveikata, koks jų fizinis aktyvumas, sveikatos tendencijos ir pan.

KTU Laisvalaikio sporto ir sveikatingumo skyriaus vadovė teigė, jog labiausiai projekte džiugino sklandus bendradarbiavimas tarp partnerių, o gauti duomenys galėtų pasitarnauti problemų sprendimui Lietuvoje.

„Labiausiai nustebino, jog Lietuvoje fizinio aktyvumo kultūra, supratimas, visiškai toks pats kaip ir Vengrijoje, tik jie labiau pažengę kūno kultūros srityje mokyklose, taigi lietuviai galėtų drąsiai pasimokyti, kaip sprendžiamos problemos, kurioms sprendimų būdų Lietuvoje kol kas nerandame“, – įžvalgomis apie projekto rezultatus dalinosi L. Daniusevičiūtė.

Su projekto partneriais (KTU nuotr.)
Su projekto partneriais (KTU nuotr.)
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite