Angle down Atgal

Kretingoje prasideda Jaunimo metai

2021 m. viduryje LR Seimas 2022-uosius metus paskelbė Lietuvos jaunimo metais. Praeitų metų gruodžio mėnesį 2022-uosius Europos Parlamentas paskelbė Europos jaunimo metais ir sudarė unikalią galimybę atkreipti dėmesį į jaunimo politiką tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu. Kretingoje Jaunimo metų atidarymas vyko Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje, kurioje jaunimas dalyvavo lyderių mokymuose.

Pasak Kretingos rajono savivaldybės Jaunimo reikalų koordinatorės Inga Biliūnaitė-Rušinskės, pagrindinė Jaunimo metų tema bus jaunimo įtraukimas į įvairias veiklas. Jaunimo metai suteikia galimybę atkreipti visuomenės dėmesį į jaunimo situaciją ir jaunimo problemas Lietuvoje ir Europoje, inicijuoti diskusijas ir tinkamų sprendimų priėmimą bei palengvinti jaunimo pilietinio aktyvumo įsitvirtinimo procesą Lietuvoje.

Jaunimo lyderių mokymuose dalyvavę jaunuoliai iš Marijono Daujoto progimnazijos, Darbėnų, Vydmantų ir Pranciškonų bei Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijų diskutavo ne tik apie jaunimo dalyvavimą įvairiose savanoriškose veiklose, jaunimo lyderio vaidmenį, bet ir apie Kretingos rajono jaunimo centro viziją.

Kretingos jaunimas ir su jaunimu dirbančios organizacijos jau turėjo galimybę susipažinti ir su „Jaunimo politikos įgyvendinimo plėtros Kretingos rajono savivaldybėje 2022–2024 m. galimybių studija“.

Kovo 4 d. oficialiai bus atidaryti Jaunimo metai visoje Lietuvoje. Viešojoje bibliotekoje esančiose jaunimo erdvėse „Savas kampas“ ir Kretingos rajono švietimo centro jaunimo erdvėse „Tavo erdvė“ jaunimas kviečiamas dalyvauti neformaliuose pokalbiuose, kurių metu bus siekiama išgirsti jaunimo poreikius, išsigryninti tikslus bei ateities viziją, o vakare Kretingos kultūros centre vaikų ir jaunimo teatras „Atžalynas“ rodys naujausią savo spektaklį „Haroldas ir Modė“, kuriame džiaugsmingai ir jautriai papasakos istoriją apie aštuoniolikmečio Haroldo ir aštuoniasdešimtmetės Modės nuoširdžią draugystę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite