Angle down Atgal

Kraštutinio nacionalizmo apraiškos

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt redakcija neatsako.

Prieš kelias dienas pasklido žinia, kad ištepliotas Chaimo Frenkelio paminklas. Su kuo tik pakalbėdavau, niekas nesupranta tokio necivilizuoto elgesio.

Už ką jį teplioja kažin kokie nesusipratėliai? Man tai suprantama. Todėl, kad jis žydas. Bet juk tas žydas garsino Lietuvą. Dar prieš 1- ąjį Pasaulinį karą Jo čia pastatytas odų perdirbimo fabrikas įdarbino 800 darbininkų. O kiek gamino įvairios avalynės, kiek carinių kareivių buvo apauta šio fabriko odomis? Jis garsino Šiaulius ir statė daug miestui.

Bet aklasis nacionalizmas tokių dalykų neįvertina. Nacionalizmas yra geras tuomet, kai mylėdamas savo tautą neniekina kitų tautų žmonių. Kadaise ir aš pasisakydavau prieš žydus, bet visada turėdavau mintyse tik tokius, kurie kenkė mūsų šaliai. Niekada nepasiduodavau "aklajam" nacionalizmui. Turbūt retai kas negirdėjo tokio M. Murzos. Kurį laiką aš bendradarbiavau su juo. Buvome įkūrę organizaciją. Bet matydamas, kad skiriasi mūsų nacionalizmo supratimas, atsiskyriau įkurdamas savo organizaciją.

Aklasis nacionalizmas gerų vaisių neduoda. Prisimenu vieną mitingą, kurį jis organizavo ir aš stebėjau. Tai buvo ištisas nusišnekėjimų labirintas. Vėliau atsisakė net savo tėvo duotos pavardės, tapo Mindaugu Gervaldu. Labai blogai, kad tokie aklieji nacionalistai labai greitai gali tapti svetimų valstybių priešiškų mums spec. tarnybų agentais, patys to net nenujausdami.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite