Angle down Atgal

Krašto apsaugos ministerijoje paskirti nauji direktoriai

Nuo rugpjūčio 1 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis į pareigas paskyrė Krašto apsaugos ministerijos (KAM) gynybos politikos direktorių ir KAM Pajėgumų ir ginkluotės generalinį direktorių.

Krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos direktoriaus pareigose dirbs Robertas Šapronas, pakeitęs gynybos patarėju Jungtinėse Amerikos Valstijose paskirtą dr. Vaidotą Urbelį.

Karjerą krašto apsaugos sistemoje R. Šapronas pradėjo 1995 m. KAM Tarptautinių ryšių departamente, kuriam vėliau ilgą laiką vadovavo. Taip pat dirbo KAM Viešųjų ryšių departamente, gynybos patarėju Lietuvos atstovybėse NATO ir Europos Sąjungoje. Iki pastarojo paskyrimo R. Šapronas dalyvavo Europos Sąjungos patariamojoje misijoje Moldovos Respublikoje.

Krašto apsaugos ministerijoje Gynybos politikos direktorius koordinuoja svarbiausius tarptautinio bendradarbiavimo ir gynybos politikos klausimus, atstovauja institucijai tarptautiniuose susitikimuose.

KAM pajėgumų ir ginkluotės klausimus spręs pulkininkas Valdas Šiaučiulis. Jis bus atsakingas už ilgalaikį karinių pajėgumų, ginkluotės ir krašto apsaugos sistemos planavimą, karinės technikos ir įrangos plėtrą. Plk. V. Šiaučiulis Pajėgumų ir ginkluotės generalinio direktoriaus pareigose pakeitė plk. Darių Užkuraitį, kuris nuo šių metų rugpjūčio paskirtas į NATO Jungtinių pajėgų vadovybės Briunsume ( Nyderlandai) štabą.

Iki paskyrimo į pareigas plk. V. Šiaučiulis ėjo gynybos atašė Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje pareigas. Plk. V. Šiaučiulis tarnybą krašto apsaugos sistemoje pradėjo 1990 metais tuometiniame Krašto apsaugos departamente. Karininkas yra tarnavęs kaip KAM Lauko kariuomenės brigados ryšių tarnybos viršininkas, LK kunigaikščio Vaidoto Tiesioginės paramos logistikos bataliono vadas, ėjęs Lietuvos Respublikos ryšio karininko NATO štabe pareigas. Plk. V. Šiaučiulis turi įgijęs patirties vykdant ilgalaikių karinių pajėgumų, ginkluotės įsigijimų planavimą, karinės technikos ir įrangos plėtrą, kai 2010-2014 m. vadovavo tuometiniam Ginkluotės ir valdymo sistemų departamentui, kt.

Plk. V. Šiaučiulis yra baigęs Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją, Baltijos gynybos koledže Jungtinį vadų ir generalinio štabo karininkų ir aukštesniųjų karininkų kursus. Už puikiai atliekamą tarnybą yra apdovanotas įvairaus lygmens krašto apsaugos sistemos apdovanojimais, tarp jų Lietuvos kariuomenės medaliais „Už pasižymėjimą“, „Už nuopelnus“.

Krašto apsaugos ministerijos Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius taip pat yra atsakingas už karybos srities standartizavimą, jis taip pat atlieka Lietuvos kariuomenės transformacijos vadovo ir Nacionalinio ginkluotės direktoriaus funkcijas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite