Angle down Atgal

Kraštiečių kūrybos skaitymai Šaukėnuose

 Jau tapo tradicija, kad menininkų kūrybinių dirbtuvių ,,Bendrystėje šviesti Lietuvai“ dalyviai supažindinami su mūsų krašto poetinio žodžio mylėtojais. Rugpjūčio 10 dienos pavakarę, Juodlės ežero pakrantėje, prie laužo, susirinkusieji klausėsi sparnuotų kraštiečių  kūrybos minčių.

 Šaukėnų kultūros ir amatų centro kultūrinių renginių organizatorė Sofija Blažienė pradėjo renginį kraštietės Julijos Almanis posmais - ,,Aš  viską  čia žinau – užaugau  /Ant  akmenio  rugių lauke,  /Aš  viską  čia matau ir  saugau,  /Bebalse virtusi dvasia“...  Mūsų krašto kūrėjų dvasia tvyrojo ore – tų, kurių  jau nebėra šalia mūsų ir tų, kurie tik šiandien negalėjo būti kartu...

Kitų lūpomis skambėjo jų kūryba. Daugiau kaip prieš dvidešimt metų, mokytojos Elenos Burdulienės,  suburtas  krašto kūrėjų ratelis tęsia bendrystę ir dalinasi savo kūryba. Tą vakarą prisiminti  kūrėjai - Tatjena Rostovaitė, jos eilėraščio eilutes, skirtas Juodlės ežero ir žmogaus sielos grožiui, skaitome įrašytus Marijos statulėlės papėdėje. Kaskart minim Šviesios atminties:  kunigą Zigmą Šimkų, kaimo šviesuolį  Bronislavą Alijošių, rašiusį apie suomišką Judlės pirtelę, poetą Rimantą Kasparą  (jam šiemet būtų sukakę 70 metų), Emiliją Marcinkienę, Erviną  Vinklerį, Antaną Šiumberevičių ir, žinoma, Gediminą Griškevičių, kurio eilėraščio eilutės ir toliau išliks mūsų renginio moto. Paskutiniųjų jo kūrybos metų eiles pristatė Žemaitės viešosios bibliotekos Šaukėnų bibliotekininkė Reda Jagminienė. Rasa Petravičienė perskaitė  jai adresuotą poeto laišką, kurį gavo jau po jo mirties, ir kaip priesaką rašyti - kelis savo kūrybos bandymus. 

Jautriai dėstė mintis apie kūrybą, bene daugiausiai publikuojanti ,,Bičiulio“ laikraštyje, Elvina Mauragienė, krašto dainiumi vadinamas, ilgametis Šaukėnų  vidurinės mokyklos direktorius - Stanislovas Jokūbauskas, ne vieną mokinį, padrąsinusi kūrybai, buvusi lietuvių kalbos mokytoja - Aldona Bacevičienė. Lilijos Simonavičiūtės eiles skaitė  Ramunė Piniauskaitė, savo ir Žemaitės  – Zosė Ambrozienė. Aidas Kalinčikas atliko dainas, savo ir Sofijos Blažienės  tekstais. Dailininkų tarpe, taip pat, radosi  sparnuotų  minčių autorių. Jomis pasidalinti pakviestos menininkės: Birutė Kuicienė, Rasa Sudintienė ir Vita Žabarauskaitė. 
    Autoriams įteiktos atminimo dovanėlės - simbolinė ,,Plunksnelė“ su  jau besiilsinčio Anapilyje kraštiečio poeto, Biržinytės premijos laureato - Gedimino Griškevičiaus sentencija -   ,,Kur užaugo Žemaitė, /Kur gražiai žydi žodžiai.“ Šaukėnų krašto padangėje vėl sklandė daugiabalsė poezijos mūzos dvasia. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite