Angle down Atgal

Kovo mėnesį mokslininkai fiksavo temperatūros rekordą

2017-ieji vis labiau įsibėgėja ir darosi akivaizdu, jog naujų vėjų klimato kaitoje kol kas nematyti. 2016 metai buvo šilčiausi per visą matavimų istoriją, tačiau dabartiniai metai atsilikti tikrai nenori. Kaip rašo „Independent“, šių metų kovo mėnuo vėl buvo rekordiškai šiltas.

Mokslininkų teigimu, praėjęs mėnuo vėl buvo gerokai šiltesnis nei bendras visos temperatūrų matavimų istorijos vidurkis. Manoma, jog šįkart tam ne tiek daug įtakos padarė orų reiškinys El Nino.

Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija pranešė, jog kovo mėnesį žemės ir vandenynų paviršiaus temperatūra buvo 1,05 laipsnio pagal Celsijų šiltesnė už vidurkį. Palyginimui, 20-ame amžiuje vidutinė temperatūra siekė 12,7 laipsnio pagal Celsijų.

Beje, praėjusiais metais kovo mėnesio temperatūra buvo dar aukštesnė, tačiau ir El Nino poveikis tuomet buvo gerokai didesnis. Pernai kovo mėnesį buvo fiksuota temperatūra, 1,23 laipsnio pagal Celsijų aukštesnė nei bendras vidurkis, stebimas nuo 1880-ųjų.

Pasaulio žemėlapyje, kuriame atvaizduojama, kur temperatūra yra aukštesnė arba žemesnė už vidurkį, matoma, jog ypač „raudonavo“ šiaurinė Sibiro dalis, didžioji dalis Europos bei JAV. Tik tam tikros Kanados sritys, Aliaska ir Indija buvo vėsesnės už vidurkį.

2017-ųjų kovas žymi pirmą kartą nuo 2016-ųjų balandžio, kuomet vidutinė žemės ir vandenynų paviršiaus temperatūra buvo didesnė nei 1 laipsniu pagal Celsijų, lyginant su bendru matavimų vidurkiu. Mokslininkai akcentuoja, jog El Nino poveikis pastaruoju metu yra vos pastebimas, todėl dabartinė padėtis ir fiksuojami rekordai ypač neramina.

Todėl visi manantys, jog klimato atšilimą sukelia tik minėtasis orų reiškinys, nėra teisūs. Tampa akivaizdu, kad klimato kaita nėra tik pramanas ir yra būtina imtis priemonių, kad mūsų planeta būtų išsaugota.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite