Angle down Atgal

Kovo 20-oji: vardadieniai, astrologija

Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena. Pavasario lygiadienis. Tarptautinė frankofonijos diena. Pasaulinė burnos sveikatos diena.

Žemės diena – kasmet kovo pabaigoje Jungtinių Tautų kvietimu rengiama šventė atspindi ekologines ir žmonijos problemas. Jos metu pasaulio didžiųjų miestų ir sostinių varpai susišaukia astronominio lygiadienio minutės tikslumu. Šventę lydi gamtosaugos akcijos, kultūrinės programos. Nuo šios dienos prasideda pavasario talkų metas, kabinami inkilai, sodinami medžiai.

Lietuvoje Aukščiausioji Tarybas–Atkuriamasis Seimas oficialiai Žemės dieną įteisino 1992 metais.

Pavasario lygiadienis – saulės grąžos šventė. Nuo šios šventės diena vis ilgėja, o naktis trumpėja. Kasmet apie kovo 20-21 d. visuose Žemės rutulio kampeliuose dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Tai astronominio pavasario pradžia, nes nuo šio meto dienos trukmė tampa ilgesnė už nakties trukmę ir vis ilgėja iki Joninių (trumpiausios nakties).

Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) paskelbė kovo 20-ąją Tarptautine prancūzų kalbos (frankofonijos) diena. Prancūzų kalba yra viena iš šešių JTO oficialių kalbų.

2012 m. jubiliejiniame, 100-ajame, Pasaulio odontologų federacijos (FDI) kongrese kovo 20-oji buvo paskelbta Pasauline burnos sveikatos diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į burnos sveikatos problemas ir priminti, kaip svarbu rūpintis dantimis. Pasaulinės burnos sveikatos dienos tikslas - supažindinti visuomenę su burnos sveikatos reikšme bendrai sveikatai. Burnos sveikata labai svarbi ir žmogaus gerovei, nes negydytos ligos, dantų netekimas sukelia ne tik funkcinius, bet ir socialinio prisitaikymo sunkumus.

Kovo dvidešimtoji, penktadienis – 80-oji metų diena (penktoji 12-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 286 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Filomena, Filomenas, Irma, Irmantas, Irmantė, Irmė, Irmgarda, Irmina, Tautvilė, Žygimantas, Žygimantė;

rytoj: Benedikta, Benediktas, Benas, Benys, Diksas, Liailas, Lingailė, Nadas, Reda, Redas, Saulius;

poryt: Benvenutas, Gedgauda, Gedgaudas, Gedgaudė, Gerlinda, Kotryna, Vydūnas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.23, leidžiasi 18.32. Dienos ilgumas – 12.09.

Šiandien – penktoji Mėnulio delčios diena.

Saulė Žuvų ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Vienas pasirinkimas – nėra pasirinkimo. Du pasirinkimai – dilema. Trys pasirinkimai – gera pradžia“ (R. Bandleris).

****************

Astrologinė prognozė kovo 20-ajai, penktadieniui

AVINAS. Tikriausiai bus rimtų susitikimų, reikalų aptarimų. Galite gauti ir gana viliojamų pasiūlymų, dėl kurių pulsite keisti nelabai įdomius planus. Nedarykite nieko tokio, kas galėtų suklaidinti kitus žmones.

JAUTIS. Galima vidinė kova su primetamomis taisyklėmis, direktyvų reikalavimais. Nebūkite abejingi, skirkite dėmesio kitiems žmonėms, antraip pakenksite savo autoritetui bei svarbiems santykiams.

DVYNIAI. Šiandien būsite veiklūs, energingi. Padaugės kontaktų su švietimo srities darbuotojais arba temos suksis apie mokslo klausimus, studijas, komandiruotes, stažuotes. Iš įtakingo pažįstamo galite sulaukti dėmesio.

VĖŽYS. Būsite labai susikaupę, dalykiški. Regis, jus domins įvairios nuolaidos prekėms ir paslaugoms, lizingas, draudimas. Tikriausiai sugebėsite susitvarkyti aktualų tarpininkavimo, profesinį, finansinį ar turtinį reikalą.

LIŪTAS. Šiandien su kaupu bus emocijų. Tik ne vien gerų. Galite megzti pažintis, aiškintis nesusipratimus. Gudriai laviruoti ne itin galėsite – kiti reikalaus konkretumo, aiškumo. Jeigu turite teisinių klausimų, pravartu konsultuotis.

MERGELĖ. Rimtai pasistengus šiandien turėtų pavykti užbaigti anksčiau pradėtą darbelį, derybas. Ilgalaikės pastangos duos rezultatų. Arba būtent dabar sudarysite ilgalaikę sutartį, susitarsite dėl įsidarbinimo, tarpininkavimo, finansavimo ar pan.

SVARSTYKLĖS. Šiandien būsite nusiteikę gana smagiai. Seksis vilioti priešingą lytį, bendrauti su augančia karta. Nenuvils darbai susiję su reklama, pedagogika, kūrybine veikla.

SKORPIONAS. Neslopinkite kilusio ūpo taip susitvarkyti namus, kad atsirastų daugiau komforto, jaukumo ir patogumų. Pasitarkite su namiškiais ir kartu tai realizuokite.

ŠAULYS. Jūsų galvose suksis nekasdieniškos mintys, norėsis kažką keisti savo gyvenime, aplinkoje. Pravartu skirti dėmesio savęs tobulinimui, ypač dvasiniam ir intelektiniam. Galbūt sulauksite ypatingų naujienų.

OŽIARAGIS. Galimos neplanuotos išlaidos arba padėsite apsipirkti, susimokėti mokesčius kam nors iš artimųjų. Nors dalis jūsų išlaidų atrodys lengvabūdiškos, neracionalios, jos gali net labai pasiteisinti.

VANDENIS. Šiandien būsite nusiteikę imtis nelengvų darbų. Galbūt tų, kuriuos ilgai atidėliojote. Visgi nuotaika bus labai nepastovi, nors sėkmės, dėmesio lyg ir netrūks.

ŽUVYS. Jus intriguos filosofiškai mąstantys žmonės, įvairūs keistuoliai. Arba patys kitiems tokie atrodysite ir kelsite susidomėjimą. Paslaptingumas šiandien išties nepakenks.

Geros dienos!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite