Angle down Atgal

Kovo 16-oji: vardadieniai, astrologija

Kovo 16-oji - Knygnešių diena.

Knygnešio dieną pagerbiami draudžiamosios spaudos gabentojai iš Prūsijos bei jos skleidėjai Lietuvoje.

Po 1863 m. sukilimo Rusijos imperijos valdžia uždraudė leisti knygas lietuvių kalba. Visos knygos turėjo būti leidžiamos rusišku raidynu. Lietuviai šiam reikalavimui priešinosi. Žandarai turėjo teisę bausti nusikaltėlius, konfiskuoti ir deginti lietuviškus raštus. Savo darbą žandarai atliko uoliai: 1891-1893 m. vien tik sieną saugoję žandarai konfiskavo 37 tūkst. 718 lietuviškų knygų ir laikraščių; 1900-1902 m. - 56 tūkst. 182.

Nepaisant baudų ir kalėjimo grėsmės, lietuviškų spaudinių daugėjo. Lietuviškos knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas. Milžinišką darbą atliko spaudinių platintojai - knygnešiai. Už slaptą knygų laikymą ir platinimą tuo metu nukentėjo apie tūkstantį žmonių.

Kovo 16-ąją, 1846 metais, gimė Jurgis Bielinis, knygnešys, sukūręs nelegalaus lietuviškos spaudos platinimo tinklą.

Kovo šešioliktoji, šeštadienis - 75-oji metų diena (šeštoji 11-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 290 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gustavas, Henrika, Mėgys, Mėgiotas, Norvainas, Norvainė, Norvilas, Norvilė, Vaidota, Vaidotas, Vaidotė;

rytoj: Gendvilas, Gendvilė, Gertrūda, Patrė, Patricija, Patricijus, Patrikas, Patris, Patrys, Vita;

poryt: Anzelmas, Eimutė, Eimutis, Einarta, Einartas, Einartė, Einas, Einė, Einys, Einora, Einoras, Sibilė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.35, leidžiasi 18.22. Dienos ilgumas - 11.47.

Šiandien - trečioji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Žuvų ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Ko nejaudina žodis, to neišjudins ir lazda“ (Sokratas).

**************

Astrologinė prognozė kovo 16-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Būsite jautrūs aplinkai, linkę greitai įsižeisti. Regis, užgrius nelengvi namų rūpesčiai. Nesistenkite perauklėti šeimos narių arba darykite tai labai taktiškai. Ypač dėmesingi ir subtilūs būkite su vaikais.

JAUTIS. Padaugės bendravimo su įvairiais žmonėmis. Galite gauti intriguojamos informacijos. Vis dėlto galite suklysti vertindami įtakingo ar nepažįstamo asmens požiūrį į jus. Būkite atsargūs kelyje.

DVYNIAI. Tikėtini komerciniai reikalai, įvairūs pirkiniai. Pasistenkite nerizikuoti srityse, susijusiose su nekilnojamuoju turtu, investicijomis, bendra šeimos gerove.

VĖŽYS. Šiandien bus sunkiau išlikti objektyviems, santūriems. Galimi keisti nesusipratimai ar net pavojų keliantys kontaktai. Meilės reikalai klostysis prieštaringai, bet įdomiai.

LIŪTAS. Trokštantieji ramybės, stabilumo šiandien jaus didelį nerimą net tuo atveju, jei konkrečiai aplink nieko neįprasto nevyks. Pasistenkite atsipalaiduoti ir užmiršti darbus bei rūpesčius.

MERGELĖ. Šiandien labai svarbūs bus ryšiai su kitais žmonėmis. Tikėtinos draugiškos kompanijos, kolektyvinės pramogos. Augančiai kartai turėtumėte skirti didesnį dėmesį.

SVARSTYKLĖS. Regis, nelabai sutarsite su vyresnio amžiaus ar konservatyviais, kritikuojančiais aplinkiniais. Veikiausiai jų arba jūsų nuotaiką labai veiks fizinė savijauta. Tiesiog stenkitės būti atlaidesni.

SKORPIONAS. Jūs lauksite svečių arba patys kažkur vyksite, dalyvausite. Turiningas renginys padarys įspūdį. Tačiau kelyje tykos sunkumai, neplanuotos išlaidos. Galbūt gausite žinių, susijusių su politinėmis aktualijomis.

ŠAULYS. Tai gali būti tam tikros transformacijos diena, kai sena staiga atgis arba įgis naują pavidalą. Visgi gali kilti problemų dėl jūsų arba su jumis susijusių žmonių neatsakingo elgesio.

OŽIARAGIS. Būsite valdingi, aktyvūs ir godūs tiek gerąja, tiek negatyviąja prasme. Daug klausimų, reikalų reikės derinti su kitais. Bus sunku, jeigu jie kitaip mąsto. Pasistenkite pažvelgti į situaciją objektyviau.

VANDENIS. Nesavaitgališkų rūpesčių gali sukelti ūkiniai reikalai, neišspręsti praktiniai klausimai. Gali būti, kad susidursite su kliūtimis dėl transporto ar ryšių sutrikimų. Saugokitės aferistų, vagių.

ŽUVYS. Gera diena meniniams užsiėmimams, kompozicijų kūrimui. Galite kūrybingai padirbėti. O jei jūsų veikla kitokia, mintys nepaliaujamai suksis apie romantiką, meilę, vaikus. Regis, mėginsite realizuoti nuotykių alkį.


Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite