Angle down Atgal

Kovai su varnomis – ir specialūs prietaisai

Nuo šiol kovai su įvairias viešąsias vietas Mažeikiuose pamėgusiomis varnomis pasitelkiamos specialios priemonės – Mažeikių rajono savivaldybė įsigijo du kombinuotus garsinius-ultragarsinius varninių paukščių baidymo įrenginius. Kad kova būtų kiek galima efektyvesnė, ardomi ir jų susukti lizdai.

Naujieji prietaisai veikia garsiniu ir ultragarsiniu arba tik ultragarsiniu principu trimis multisensoriniais atgrasymo režimais. Jie skleidžia specifinių garsų kombinaciją, imituojančią paukščių nelaimės, plėšrūnų, kitus erzinančius garsus ir ultrabangas. Garsai ir ultrabangos nepavojingi žmonėms, nežaloja ir paukščių, tiesiog juos išbaido.

Prietaisai mobilūs, todėl, atsiradus poreikiui, juos galima perkelti į bet kurią vietą. Šiuo metu Mažeikių seniūnijos darbuotojai juos išbandė ir naudoja Melioratorių parkelyje, kuris dažnam mažeikiškiui asocijuojasi su būriais varnų, kasdien čia paliekančių gausybę nemalonių staigmenų ant suolelių ar grindinio.

Šiuos įrenginius naudoti ar kitaip vaikyti varnas galima iki kovo 1-osios ir vėliau nuo liepos 1 d., todėl Mažeikių seniūnijos darbuotojai skuba padaryti viską, kad kuo labiau sumažintų varnų populiaciją mieste: nuolat specialiais kabliais ardo lizdus, prieš keletą dienų Melioratorių parkelyje jų išardyta per 400, tačiau varnų taip paprastai išguiti nepavyksta. Tikimasi, kad naujieji įrenginiai padės greičiau išspręsti šią problemą.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Sponsored video

Taip pat skaitykite