Angle down Atgal

Koronavirusu užsikrėtęs vyras pasidalino šokiruojančia nuotrauka, kaip infekcija paveikė jo organizmą

Populiarus amerikiečių naujienų portalas „BuzzFeed News“ paviešino straipsnį apie vyrą, kuris po apsilankymo vakarėlyje užsikrėtė garsiuoju koronavirusu ir šešias savaites praleido ligoninėje, per šį laiką COVID-19 smarkiai paveikė vyro organizmą.

Rašoma, kad 43 metų Mike'as Schultzas, slaugas iš San Francisko, neturėjo jokių sveikatos sutrikimų. Paprastai jis dirbdavo šešis ar septynis kartus per savaitę. Tuomet jis svėrė apie 86 kg. Po kelių savaičių, kalbėdamas su žurnalistu, kai vyras vėl buvo pajėgus valgyti maistą, svėrė vos 63 kg. Jo plaučių talpa tik dabar pradeda pamažu atsigauti.

Būnant Bostono ligoninėje, koronaviruso palatoje, Mike'as Schultzas kalbėjosi su viena savo mėgstamiausių slaugytojų apie paskirtą gydymą, sergant vyras buvo intubuotas. „Maniau, kad praėjo tik savaitė“, - pasakojo jis „BuzzFeed News“. Būtent tada slaugytoja pranešė , kad koronavirusu užsikrėtęs vyras ligoninėje nebuvo vieną savaitę - jis palatoje pragulėjo šešias savaites.

„Aš buvau toks silpnas. Tai buvo viena labiausiai žlugdančių dalių“, - prisiminė jis. „Aš negalėjau nulaikyti savo mobiliojo telefono, jis buvo toks sunkus. Negalėjau rašyti, nes mano rankos taip smarkiai drebėjo“.

Praėjusią savaitę M. Schultzas „Instagram“ paskyroje pasidalino nuotrauka, kurioje užfiksuotas žymus vyro organizmo nusilpimas. Nuotrauka kairėje buvo padaryta maždaug prieš mėnesį, kuomet susirgo. Nuotrauka dešinėje padaryta gydymo palatoje. Jis teigė, kad išseko pakilęs nuo lovos kelioms minutėms.

Mike Schultz nuotr.
Mike Schultz nuotr.

Vyras teigė žinantis ką reiškė sirgti koronavirusu, tačiau nemanė, kad viskas gali būti taip rimta, iki kol viskas prasidėjo jam pačiam. „Aš maniau, kad esu pakankamai jaunas, kad jis manęs nepaveiktų, ir žinau, kad daug žmonių taip galvoja.“- sakė jis „Norėjau parodyti, kad tai gali nutikti bet kam. Nesvarbu, ar tu jaunas, ar senas. Tai gali paveikti tave“.

Kovo 16 d. M. Schultzas nuvyko į ligoninę. Dvi dienas prieš tai jis buvo atvykęs į Bostoną iš savo namų San Fransiske, norėdamas pamatyti savo vaikiną, 29-erių DJ Josh Hebblethwaite. Jis neturėjo karščio, tačiau jautė šaltį. Praėjus savaitei, pora išvyko į Majamio paplūdimį rengti „Winter Party“ vakarėlio, kuriame dirbo J. Hebblethwaite. Vyrai teigė žinoję, kad koronavirusas siautėja aplink, tačiau to nesureikšmino. „Vis dėlto nebuvo realių apribojimų. Nėra užraktų. Mes tiesiog galvojome, na, mes turime plauti rankas labiau ir būti atsargūs liečiant veidą“, - sakė koronavirusu užsikrėtęs vyras.

Mažiausiai 38 žiemos vakarėlyje dalyvavę žmonės vėliau susirgo. Žuvo trys vyrai. Per dvi dienas po to, kai M. Schultzas atvyko į Bostoną, jis ir J. Hebblethwaite'as pradėjo jaustis prastai. M. Schultzo sukilo karštis, tapo sunku kvėpuoti, jo plaučiai prisipildė skysčio. Nuvykus į ligoninę nebuvo leista net atsisveikinti.

Pirmąją dieną M. Schultzui deguonis buvo jungiamas per nosį, po to – dedama veido kaukė, vėliau gydytojai pradėjo jam leisti raminamuosius. „Vienas iš gydytojų anksčiau sakė, kad turbūt būsiu intubuotas, ir tai mane išgąsdino“, - sakė jis.

Per keturias dienas jis buvo nugabentas į didesnę ligoninę, ir J. Hebblethwaite'as pasirūpino, kad kiekvienu atveju taptų M. Schultzo medicinos įgaliotiniu. „Nebuvo nieko kito aplinkui, ir aš būsiu tas, kuris už jį priims sprendimus“, - teigė Hebblethwaite'as, -„Tai buvo tikrai baisu.“

M. Schultzas keturias su puse savaitės buvo intubuotas, o J. Hebblethwaite'as negalėjo jo aplankyti dėl ligoninės protokolų, skirtų užkirsti kelią infekcijai.

M. Schultzas sakė, kad jis ir J. Hebblethwaite'as sulaukė tam tikro negatyvo internete už dalyvavimą surengtame vakarėlyje. Kai kurie net teigė, kad M. Schultzas nusipelnė susirgti, tačiau jis renkasi didžiausią dėmesį palaikymo, kurį gavo nuo savo nuotraukos paskelbimo „Instagram“ platformoje. „Neigiami dalykai mane vargina, - sakė jis, - tačiau tai manęs netrikdo, nes gavau tiek teigiamų atsiliepimų“.

Mike Schultz nuotr.
Mike Schultz nuotr.

M. Schultzas sakė, kad jis ir J. Hebblethwaite'as sulaukė tam tikro negatyvo internete už dalyvavimą surengtame vakarėlyje. Kai kurie net teigė, kad M. Schultzas nusipelnė susirgti, tačiau jis renkasi didžiausią dėmesį palaikymo, kurį gavo nuo savo nuotraukos paskelbimo „Instagram“ platformoje.

„Neigiami dalykai mane vargina, - sakė jis, - tačiau tai manęs netrikdo, nes gavau tiek teigiamų atsiliepimų“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite