Angle down Atgal

Koronaviruso atvejai patvirtinti Vilniaus, Utenos ir Marijampolės apskrityse

Per praėjusią parą patvirtinti Lietuvoje patvirtinti keturi COVID-19 atvejai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pateiktais duomenimis, du iš jų – Vilniaus apskrityje, po vieną – Utenos ir Marijampolės apskrityse. Vienas atvejis yra įvežtinis iš Kazachstano, vienas – susijęs su iš įvežtiniu atveju iš Tadžikistano.

Įvežtinis atvejis iš Kazachstano Vilniaus apskrityje nustatytas asmeniui, liepos 8 d. grįžusiam iš šios šalies per Amsterdamą į Vilniaus oro uostą. Kazachstane jis praleido dvi savaites, iš oro uosto grįžo taksi ir po atvykimo iškart izoliavosi.

Antrasis atvejis, nustatytas Marijampolės apskrityje, yra susijęs su įvežtiniu atveju iš Tadžikistano, pažymima NVSC pranešime. Pirmasis atvejis patvirtintas liepos 2 d. Tuo metu buvo nustatyti 5 sąlytį turėję asmenys, tačiau šis asmuo epidemiologams nebuvo nurodytas kaip sąlytį turėjęs. Susirgusysis liepos 9 d. pajuto simptomus ir nuvyko į ligoninę atlikti tyrimo.

Vilniaus apskrityje nustatytas atvejis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) darbuotojui, susijusiam su atveju „Reiswoolf“ įmonėje, kurioje registruotas COVID-19 ligos protrūkis. Tai – šios įmonės darbuotojo kaimynė. Asmenys bendravo birželio 30 d. ir liepos 4 d. kartu važiavo liftu. Pirmieji simptomai pasireiškė liepos 5 d. NVSPL nustatyta 17 didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų, 10 – mažos rizikos. Socialinėje aplinkoje šiuo metu nustatytas vienas sąlytį turėjęs asmuo. Asmuo dirba ne COVID laboratorijoje, išaiškintas profilaktinių tyrimų metu.

Atvejis Utenos apskrityje, kaip skelbiama Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pranešime, nustatytas Utenos ligoninės Radiologijos skyriaus gydytojai, kuri nebuvo išvykusi iš Lietuvos. Atvejis išaiškintas darbuotojams atlikus profilaktinius tyrimus. Gydytoja su pacientais nebendravo dėl darbo pobūdžio šiame skyriuje. Iš viso nustatyti 12 kontaktinių asmenų, iš jų 2 šeimos nariai ir 10 Utenos ligoninės personalo darbuotojų, iš kurių artimą kontaktą turėjo 6 asmenys. Jie šiuo metu izoliuojasi. Epidemiologinis tyrimas toliau tęsiamas.

Koronavirusas per praėjusią parą iš viso nustatytas 1 869 žmogui, tebeserga 207 asmenys, 1571 – pasveiko, 128 žmonės yra izoliacijoje. Nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, dar 12 koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirė dėl kitų priežasčių.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 45 įvežtiniai atvejai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite