Angle down Atgal

Koronavirusas Pakruojyje: situacija gerėja, rajoną pasieks dar 300 vakcinų

Vėlų antradienio vakarą Pakruojo rajono meras Saulius Margis savo socialinių tinklų paskyroje pasidalijo naujausia informacija apie koronavirusą rajone. 

Pasak mero, situacija gerėja – sumažėjo sergančiųjų skaičius. 

„Koronaviruso susirgimų skaičius po truputį ima mažėti – paskutiniais duomenimis rajone serga 295 gyventojai.

Per visą laiką COVID-19 užfiksuotas 1151 asmeniui, 830 pasveiko.

Deja, bet klastingas virusas toliau pasiglemžia rajono gyventojus – skaičiuojame 39 netektis. Nuoširdžiai užjaučiu brangių žmonių netekusius artimuosius“, – teigia meras. 

Židiniai traukiasi 

Pasa jo, situacija gerėja ir didžiausiaisi židiniais tapusiose Pakruojo rajono įstaigose: sergančiųjų skaičius mažėja, o ligoninėje šiuo metu nėra ne vieno COVID-19 sergančio paciento. 

„Situacija toliau stabilizuojasi Linkuvos socialiniuose globos namuose (Linkavičiai) – sveiksta gyventojai, į darbą po ligos grįžo jau dauguma darbuotojų. Beveik visi Pakruojo ligoninės kolektyvo nariai taip pat grįžta į įprastą darbo ritmą – tebeserga tik 8 darbuotojai, 1 izoliuojasi. Šiuo metu ligoninėje nėra COVID-19 sergančių pacientų (anksčiau prižiūrėti pasveiko ir buvo išleisti namo), tačiau sekant situaciją ruošiamasi įvairiems atvejams – paruoštos atskiros patalpos ir izoliacinės lovos, jeigu vėl reikėtų prižiūrėti koronavirusu sergančius pacientus.

Keli nauji susirgimų atvejai paskutinėmis dienomis užfiksuoti Linkuvos socialinių paslaugų centre ir padaliniuose, taip pat Pakruojo priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje.

Visus susirgimus tiriantys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai perduoda informaciją apie sunkiai sergančius rajono gyventojus, kurie gydomi apskričių ligoninėse, turi kvėpavimo sutrikimų. Labai gaila, bet nepaisant karantino nurodymų koronavirusą ypač vyresnio amžiaus tėvams ir seneliams perduoda atvykstantys vaikai ir anūkai. Žinau, kad visi pasiilgome savo artimųjų, tačiau pagalvokime apie grėsmę brangių žmonių sveikatai“, – skelbiama mero įraše.

Atkreipė dėmesį į susibūrimus

Pakruojo rajono meras taip pat priminė, kad savaitgalį reikėtų vengti viešų susibūrimų, ir nepamiršti saugumo reikalavimų.

„Gavome perspėjimų iš policijos dėl gausiai savaitgalį gyventojų lankomų vietų – Rozalimo miško parko ir čiuožinėjimo kalnelių Pakruojyje prie BMX trasos ir užtvankos.

Prašau, leisdami laiką lauke būkime atsakingi ir laikykimės nustatytų nurodymų – tinkamai dėvėkime kaukes, išlaikykime atstumus. Ir rajone, ir aplink Pakruojį turime vietų, kurias galima pasirinkti norint papramogauti lauke, pabūti atokiau ir nesibūriuoti.

O minėtas susibūrimų vietas ir gyventojų elgesį stebės policijos pareigūnai“, – skelbiama mero įraše. 

Rajoną pasieks dar 300 vakcinų

S. Margio teigimu, artimiausiu metu rajoną pasieks dar 300 vakcinų, kuriomis bus paskiepyti mobilaus COVID-19 tyrimų punkto darbuotojai, rajono socialinių įstaigų gyventojai ir specialistai.

„Rytoj, planuojama, į rajoną bus parvežamos dar 300 dozių vakcinos, skirtos mobilaus COVID-19 tyrimų punkto darbuotojams, rajono socialinių įstaigų gyventojams ir specialistams. Pakruojo rajono pirminės sveikatos centro priežiūros medikai skiepyti rizikos grupių asmenų vyks į įstaigas, jeigu viskas vyks be neplanuotų trukdžių, per kelias dienas turėtų būti paskiepyti visi 300 asmenų, kurie iš anksto buvo įtraukti į vakcinacijos sąrašą.

Situacija rajone gerėja, kantrybės ir susitelkimo“, – skelbia meras. 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite