Angle down Atgal

Koronavirusas Jurbarke: kokia situacija?

Vakar įvyko nuotolinis Jurbarko rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame aptarti klausimai susiję su COVID-19 ligos situacija Jurbarko rajone.

Jurbarko rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Remigija Mencienė pasidžiaugė, kad įstaigoje neseniai buvo atnaujintos telefono ryšio komunikacijos, visuose kabinetuose įrengti nauji telefono aparatai. Nuo šiol į Jurbarko rajono PSPC registratūrą skambinančių asmenų skambučiai, esant užimtai telefono linijai, bus automatiškai nukreipiami kitam registratūroje dirbančiam laisvam konsultantui. Anksčiau, esant užimtai telefono linijai, gyventojai turėdavo patys skambinti kitais PSPC registratūros telefono numeriais. R. Mencienė informavo, kad įstaiga gyventojams visas paslaugas teikia įprastu būdu, esant reikalui gydytojai atlieka konsultacijas telefonu.

Nuo lapkričio 11 d. Jurbarke pradėjus veikti mobiliajam COVID-19 patikros punktui iki šiandien jame atlikti 289 ligos testai. 84 testai (arba 29 proc.) buvo teigiami. 32 teigiami atvejai patvirtinti Jurbarko miesto, 52 – rajono gyventojams. Jurbarko rajono PSPC vadovės teigimu prieš atidarant mobilųjį COVID-19 patikros punktą buvo ruošiamasi užtikrinti visų norinčiųjų testuotis aptarnavimą, buvo sudaryti dviejų brigadų budėjimo grafikai 7-ioms dienoms per savaitę. Tačiau patikros punktui pradėjus veiklą ir įvertinus realią situaciją, kuomet per dieną norinčių išsitirti yra vidutiniškai apie 30, buvo pereita prie trumpesnio mobiliojo punkto darbo grafiko. Šiuo metu punktas dirba darbo dienomis nuo 8 iki 12 val. Per dieną punkte galima atlikti iki 50 testų.

Pasak R. Mencienės mobiliajame punkte atliktų testų ir nustatytų teigiamų atvejų skaičius neparodo visos rajono situacijos. Testus Jurbarko rajone taip pat atlieka Jurbarko rajono PSPC mobili brigada bei VšĮ Jurbarko ligoninė, todėl bendros testavimo apimtys yra gerokai didesnės.

VšĮ Jurbarko ligoninės vyriausioji gydytoja Rūta Lukšienė informavo, kad ligoninėje situacija yra valdoma. Šiuo metu COVID-19 liga gydomiems pacientams dviejuose skyriuose yra paruošta 40 lovų su deguonies įranga, iš kurių vidutiniškai 30 nuolat būna užimtos. Šiuo metu Jurbarko ligoninėje 2-iems gydomiems pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Kaip jau buvo informuota anksčiau, įstaigoje yra laikinai sustabdytos planinės ir stacionarinės paslaugos. R. Lukšienė taip pat informavo, kad daugėja nuo ligos pasveikusių pacientų. Jauniausias jų yra 41-erių, o vyriausias – 101 metų amžiaus.

Ekstremalių situacijų komisijos nariai taip pat aptarė situaciją dėl artėjančio šventinio laikotarpio ir planuojamų kalėdinių eglių įžiebimo švenčių, kurios šiemet vyks internetinėje erdvėje. Gruodžio 4 d. vienu metu visuose rajono kaimuose ir miesteliuose bus įžiebtos kalėdinės eglės. Rajono kultūros centrai ir seniūnijos šia proga savo socialinių tinklų paskyrose rodys šventinius vaizdo įrašus, sveikins su artėjančiomis šventėmis. Visi renginiai vyks išskirtinai tik internetinėje erdvėje. Laikantis karantino sąlygų gausiai būriuotis aikštėse prie eglučių yra draudžiama.

Vakar Lietuvos Respublikos Vyriausybė karantiną pratęsė iki š. m. gruodžio 17 d. Atsižvelgiant į tai Jurbarko rajono savivaldybės švietimo įstaigos, laikantis galiojančių teisės aktų, savarankiškai priims sprendimus dėl ugdymo proceso organizavimo. Numatoma, kad ugdymas rajono mokyklose bus organizuojamas tokiomis pačiomis priemonėmis, kaip ir dabar.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite