Angle down Atgal

Koronavirusas Biržuose: kaip sekėsi Biržams jį išgyventi?

Koronavirusas neaplenkė ir Biržų. Nors iš pradžių miestui sekėsi gerai ir atvejų nebuvo nustatyta, vis dėlto vėliau nerimo koronavirusas sukėlė ir biržiečiams.

Pirmasis koronaviruso atvejis Biržuose buvo nustatytas kovo 22 dieną, ligą pasigavo tuo metu Norvegijoje viešėjęs asmuo.

Kovo 24 dieną Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė pradėjęs ikiteisminį tyrimą dėl jo veiksmų, buvo įtariama, kad asmuo nesilaikė karantino ir saviizoliacijos sąlygų. Aiškintasi, su kuo asmuo grįžęs iš Norvegijos kontaktavo, o vėliau kovo 24 dieną buvo pranešta ir apie naujus devynis užsikrėtikmo atvejus.

Dėl šių atvejų net buvo baimintasi, kad reikės uždaryti Biržų ligoninė, tačiau tokių veiksmų neprireikė.

Koronaviruso testas – ir Biržų merui

Nerimo biržiečiams sukėlė ir kontaktas užsikrėtusiojo su Biržų meru.

Užsikrėtusysis kaip vieną iš kontaktinių asmenų nurodė Biržų merą, kuris dėl to buvo priverstas izoliuotis. Koronaviruso testas buvo atliktas ir Biržų merui, tačiau testas nepasitvirtino.

Šiuo metu tik geros naujienos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, naujų koronaviruso atvejų Biržų Savivaldybėje nenustatyta.

Savivaldybės paruoštose grįžusių iš užsienio asmenų izoliacijai patalpose karantinuojami 3 asmenys.

Mobilioji brigada tęsia rajono medicinos ir socialinės globos įstaigų tikrinimus dėl COVID-19. Laisvėjant karantino sąlygoms, vis daugiau gyventojų nori išsitirti prevenciškai.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro–valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu, siekiant racionaliai suvaldyti tiriamųjų srautus, pirmiausia ir didžiausia apimtimi bus tiriami žmonės, kurie jaučia bent vieną iš ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomų arba tie, kuriems planuojamos planinės medicininės intervencijos paslaugos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite