Angle down Atgal

Kontrabandos veteranas: Šalčininkuose už vilkiko su nelegaliais rūkalais vairo sulaikytas garbaus amžiaus vilnietis

Šalčininkuose antradienį muitinės pareigūnai sulaikė vilkiką, gabenusį dekoratyvinio akmens krovinį, kuriame aptikta baltarusiškų cigarečių kontrabanda. Sulaikytas ir mašinos vairuotojas – paaiškėjo, jog tai į aštuntą dešimtmetį įkopęs Lietuvos pilietis.

Krovininis vilkikas „Man“ iš Baltarusijos į Lietuvą per Šalčininkų kelio postą įvažiavo antradienį (birželio 14 d.) apie 9 val. ryto. Mašinos vairuotojas, 77–erių vilnietis, pareigūnams deklaravo gabenantis 20 tonų dekoratyvinio akmens. Tačiau Vilniaus teritorinės muitinės ir Mobiliųjų grupių posto patrulio pareigūnai nusprendė patikrinti mašiną rentgeno kontrolės sistema.

Netrukus muitininkų įtarimai pasitvirtino: pastebėta, jog tarp akmens krovinio paslėptos dėžės su cigaretėmis. Dėl sudėtingų krovos darbų tikslus nelegalių rūkalų skaičius dar nežinomas, tačiau jau surasta daugiau nei 45 tūkst. baltarusiškų cigarečių „Minsk“ ir „NZ Gold“ pakelių. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – daugiau nei 160 tūkst. eurų.

Rūkalai ir vilkikas sulaikyti, taip pat buvo sulaikytas ir mašinos vairuotojas. Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Vakar Vilniaus apylinkės teismo sprendimu vairuotojas buvo paleistas, skyrus kardomąją priemonę – įpareigojimą periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite