Skęsta Šiauliai. Audronio Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

Kol šiauliečiai tvinsta, miesto valdžia gūžčioja pečiais (papildyta)

Po gausesnio lietaus Tilžės gatvės gale netoli Ginkūnų gyventojų namai patvinsta. Sako, viskas pablogėjo po gatvės rekonstrukcijos. Gyventojai beldžiasi į miesto valdžios duris, bet tikina, kad užuojautos nesulaukia. Negelbėja ir draudimo bendrovės. Hidrometeorologų teigimu, Šiauliuose per mažiau nei 12 valandų iškrito du trečdaliai birželio mėnesio normos.

Skęsta namai ir gyventojai

Į portalą „Etaplius“ paskambinę Šiaulių miesto Tilžės gatvės 281–291A atkarpos gyventojai skundėsi, kad po visą naktį kritusio lietaus patvino jų namai.

Paskambinusi moteris pasakojo, kad kol gatvė nebuvo rekonstruota, problemų nebuvo.

„Dabar košmaras. Po kiekvieno lietaus skęstam. Namai apsemti, vanduo veržiasi į kiemą, namus. Skambinam visur, bet niekas nepadeda. Bartulis (Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius, – aut.) tik po mėnesio priimtų. Vandenys pumpuoja, bet beprasmiška. Draudimas irgi nemokės už patirtus nuostolius, anksčiau mokėdavo“, – skundėsi gyventoja.

Skęsta Šiauliai. Audronio Rutkausko nuotr.
Skęsta Šiauliai. Audronio Rutkausko nuotr.

Istorija kartojasi

Panašu, kad istorija kartojasi po kiekvieno gausesnio lietaus. Dar 2020 m. vasarą po smarkios liūties šioje gatvėje namai buvo apsemti, fekalijos veržėsi ne tik į namus, bet ir sėmė neseniai nutiestą dviračių taką.

Dabar internete žmonės ėmė komentavo, kad problema susidariusi dėl paviršinių vandenų pertekliaus – vanduo galimai nesutelpa aplinkiniuose upeliuose ir upėse. Taip pat galimai yra problemų su drenažais – jų oficialiai nėra. Pasak komentatorių, visas kvartalas įrengtas nesutvarkius statybos techninio reglamento (STR) ir kitos dokumentacijos.

Panašių problemų turi ir kitose miesto vietose gyvenantys šiauliečiai.

Papildyta 16:00 val. meteorologų komentaru

Kaip portalui „Etaplius“ teigė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Gytis Valaika, pietinis ciklonas atnešė daug kritulių, per beveik mažiau nei parą iškrito beveik du trečdaliai mėnesio normos.

„15 val. duomenimis Šiauliuose nuo vakar jau prilijo 44,7 mm, tai yra labai daug, net du trečdaliai birželio mėnesio normos, tad nenuostabu kad viskas skęsta. Pietiniai ciklonai tuo ir pasižymi, kad išpila labai daug kritulių. Nors pasiekta pavojingo lietaus riba (15-49,9 mm lietaus per <12 val.), tačiau iki stichinės dar trūksta. Šiek tiek blogesnė situacija nei Šiauliuose yra Biržuose ir Rokiškyje“, – komentavo specialistas.

Prašėme situaciją pakomentuoti UAB „Šiaulių vandenys“ ir Šiaulių miesto savivaldybės atstovus. Gavę komentarus tekstą papildysime.

Skęsta Šiauliai. Audronio Rutkausko nuotr.
Skęsta Šiauliai. Audronio Rutkausko nuotr.

Skęsta Jūsų namai? Nutiko nelaimė? Turite ką papasakoti? Kreipkitės redakcija@etaplius.lt 8 700 12 162

comment Skaitytojų komentarai (4)

Taip pat skaitykite