Angle down Atgal

Kokliušo atvejai rajone – dėl to, kad nepasiskiepijo

Šį mėnesį penki dviejų šeimų, gyvenančių Trakų rajone, vaikai susirgo kokliušu – apie tai pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos(NVSC) Vilniaus departamentas. Medikų duomenimis, vaikai nebuvo paskiepyti.

Šeimoje, gyvenančioje viename iš Trakų seniūnijos kaimų, susirgo trys vaikai. Kitoje šeimoje, gyvenančioje viename iš Lentvario seniūnijos kaimų – du vaikai. Visi vaikai – iki 11 metų amžiaus. Pirminiais duomenimis, vaikai lankė ne Trakų rajono, bet Vilniaus ugdymo įstaigas.

Trakų rajono savivaldybės gydytojas Jonas Kriaučiūnas primena, kad nuo kokliušo, taip pat kai kurių kitų užkrečiamų ligų, efektyviai gelbsti specialūs skiepai. Jis ragina tėvus, kurių vaikai nebuvo skiepyti, skubiai kreiptis į gydytojus ir pasiskiepyti.

NVSC specialistai primena, kad kokliušas plinta oro lašiniu būdu, iš pradžių niekuo nesiskiria nuo kitų kvėpavimo takų ligų. Ilgainiui kosulys tampa priepuoliniu, o tai ypač pavojinga kūdikiams ir naujagimiams, kurių iš motinos gautas imunitetas jau gali būti nusilpęs, o vakcinos jie dar nėra gavę.

NVSC tvirtina, kad efektyviausia kokliušo profilaktikos priemonė yra skiepai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite